Христинівська Районна Державна Адміністрація
Христинівський район, Черкаська область

Зростання доходів місцевих бюджетів - наслідок вдало проведених реформ Міністерства юстиції України

В сучасних умовах розвитку України значно посилюється роль фінансів місцевого самоврядування. Місцеві бюджети є основним джерелом, фінансовою базою органів місцевого самоврядування, активною формою акумуляції певної частини фонду фінансових ресурсів.
Реформа децентралізації повноважень у сфері державної реєстрації була і залишається пріоритетною у 2018 році, оскільки однією із безумовних її переваг є зарахування адміністративного збору за державну реєстрацію нерухомості та бізнесу до місцевих бюджетів.
Станом на 01.04.2018 року на території Черкаської області державну реєстрацію у сфері нерухомості та бізнесу здійснюють державні реєстратори усіх 20 районних державних адміністрацій, 50 виконавчих комітетів міських, сільських та селищних рад, 3 акредитованих суб’єктів, а також державні та приватні нотаріуси області.
Так, за період з 01.01.2018 по 01.04.2018 року до місцевих бюджетів Черкаської області зараховано: -за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно, їх обтяжень – 2 957 754,55 грн.; -за державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців – 577 750,60 грн.