Соціальне партнерство – важлива складова організації профінформаціної роботи з населенням

Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується . Сьогодні досить багато дітей бажають працювати влітку, під час канікул або поєднуючи навчання з працею.
Прийняття на роботу на практиці завжди викликає багато запитань, при цьому питання досить різнопланові: від риторичного питання — для чого це потрібно роботодавцеві — до того, як правильно це зробити і не припуститися помилок.
З метою інформування батьків та учнівської молоді про умови працевлаштування на період літніх канікул у червні фахівцями з профорієнтації Христинівської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості спільно з начальником Служби у справах дітей Піддубняк Наталією Василівною був проведений інформаційний семінар для батьків. Батьки були ознайомлені з низкою положень Кодексу законів про працю України та нормативно - правовими актами, які врегульовують трудові правовідносини з неповнолітніми.
Прокопенко Наталія, фахівець з профорієнтації, разом з запрошеними учасниками семінару проаналізувала ставлення дітей до вибору майбутньої професії, наголосила на значенні схильностей і здібностей у виборі професії, нагадала, що батьки та сім’я мають неабиякий вплив на майбутній вибір професії. Нагальним питанням стало те, що діти розвиваються всебічно і їм складно зорієнтуватися в одному професійному напрямку, тому Наталія Іванівна ознайомила батьків з можливістю проходження психодіагностичних тестів, за результатами яких діти мають можливість дізнатися про свої інтелектуальні здібності, професійні нахили та ряд професій, які підходять їм.
Також в червні з метою інформування дітей про особливості професії в пришкільному таборі Христинівської загальноосвітньої школи 1-3 ступенів була проведена зустріч з представником Національної поліції Шевчуком Олександром Вікторовичем. Учні мали можливість розширити свої знання про професію поліцейського, зрозуміти важливість дотримання безпечних правил поведінки в побуті та громадських місцях, дізнатися про навчальні заклади, в яких можна здобути освіту та отримати професію поліцейського.
Такі заходи з залученням соціальних партнерів сприяють розширенню світогляду дітей про світ професій, змушують задуматися над свідомим вибором майбутнього фаху.