Христинівська Районна Державна Адміністрація

Шановні роботодавці!

Христинівська районна філія Черкаського ОЦЗ інформує про те, що сьогодні для роботодавців обов’язковим є виконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, передбаченого статтею 19 Закону України № 875  від 21.03.1991р  «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні». Всі підприємства, установи і організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, які використовують найману працю, із середньообліковою кількістю штатних працівників облікового складу в рік від 8 до 25 осіб повинні забезпечити 1 робоче місце для працевлаштування осіб з інвалідністю. Якщо цей показник складає 25 і більше осіб, то норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю збільшиться до 4% .

Якщо середньооблікова чисельність штатних працівників за рік роботи підприємства становить сім осіб, підприємство не підпадає під зазначену норму Закону № 875.

За кожне робоче місце призначене для працевлаштування особи з інвалідністю і не зайняте людиною з інвалідністю сплачують Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначена статтею 20 цього ж Закону.

Для заохочення роботодавців, які створюють робочі місця для працевлаштування осіб з інвалідністю, за кошти Фонду соціального захисту інвалідів  діючим законодавством передбачено механізм стимулювання ПОУ, які працевлаштовують таких осіб. 

 

 

 

Директор                                                                                               В.Є.Ковальський