Профорієнтація молоді – крок до свідомого професійного вибору

Вибір професії – це велика відповідальність перш за все перед собою, бо тільки сама людина може розуміти, до чого в неї більший хист, відчути своє покликання в житті, в якій сфері діяльності застосувати свої набуті знання та  навики.
З метою допомоги молоді, в тому числі учнівської, у складному виборі професії фахівцями Христинівської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості щомісячно проводяться різнопланові профорієнтаційні заходи. Це і тренінги для молоді,  робота клубів «Молодь-майбутнє України» та «Професійний орієнтир», профконсультаційні та профінформаційні семінари, професіографічні екскурсії на підприємства району, інтерактивні заходи, що проходять в змагальному форматі, скайп-конференції з навчальними закладами України різного рівня акредитації, та багато інших. З початку поточного року отримали профорієнтаційні послуги більш ніж 3 тис.осіб, що звернулись до Христинівської районної філії, в тому числі 544 особи із числа безробітної молоді до 35 років та майже 900 осіб, що навчаються в навчальних закладах різних типів.
Під час проведення профорієнтаційних заходів та індивідуальних консультацій фахівці філії допомагають особам, що звернулись за послугами до служби зайнятості, зорієнтуватись в складному лабіринті професій, визначити той фах, який би  приносив моральне та матеріальне задоволення від виконуваної роботи. Допомагаючи в професійному визначенні, фахівці з профорієнтації пропонують різні тестові методики, що спрямовані на визначення професійних інтересів, психологічних якостей, рівня розвитку і структури інтелекту та інші.  Крім того для відвідувачів служби зайнятості створені профінформаційні куточки різної тематики, матеріали яких стають в нагоді при виборі професії, навчального закладу, підприємств та організацій району, що пропонують вакансії тощо.
Людина, яка прагне до саморозвитку та самопізнання обов’язково досягне бажаного результату в житті, адже займатись улюбленою справою– це бути потрібним суспільству, перебувати в гармонії з власними потребами та почуттями.

Директор                                                                                                                  В.Є.Ковальський