Профілактична бесіда щодо шляхів передавання і варіанти захисту від коронавірусної інфекції COVID-19

З 12 березня в Україні запроваджено тритижневий карантин у навчальних закладах та низка інших заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. В зв’язку з цим в приміщенні Христинівського районного сектору філії ДУ «Центр пробації» в Черкаській області старшим інспектором Євгенієм Валюком та волонтером  пробації Тетяною Гайдай  було проведено профілактичну бесіду щодо шляхів передавання і варіанти захисту від коронавірусної інфекції COVID-19. Засудженим було роз’яснено, що наразі відомо,  що новий корона вірус передається краплинним та контактним шляхами. Краплинним шляхом вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті. Повітряним шляхом віруси передаються від людини до людини через аерозольні часточки (діаметром до 5 мкм), які безперешкодно можуть потрапляти в нижні дихальні шляхи. Рекомендується запобігання інфікуванню новим коронавірусом такими методами:

-  Ретельно і часто мити руки з милом чи обробляти їх антисептиком.
  -  Миття рук з милом: тривалість процедури — 20–40 с;
  -  вода має бути теплою (комфортної температури), а не холодною чи гарячою;
  -  спиртовмісний антисептик для рук — розчин із вмістом спирту 60–80% або із 2% хлоргексидину (інші засоби, що реалізують як «антисептик для рук», наприклад настій ромашки або розчини із 40% вмістом спирту, не є такими);
   - антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук (в середньому на одну обробку слід використовувати 3 мл розчину, а це 24–27 «пшиків» кишеньковим диспенсером, тому рекомендовано його просто наливати в долоню) тривалість обробки — близько 30 с;
   - особливу увагу приділіть нігтям (там накопичується найбільше бруду);
   - Уникати скупчення людей.
   - Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.
   - Використовувати захисну маску.

Старший інспектор Христинівського

районного сектору Державної установи