Професія військового – це престижно

Військово-професійна орієнтація молоді - складова державної системи забезпечення зайнятості населення та військово-патріотичного виховання молоді, яка включає комплекс заходів соціально-психологічного, інформаційно-комунікативного характеру щодо формування військово-професійної спрямованості, поступового накопичення інформації та отримання нових даних про загальнолюдські, спеціальні здібності та професійну придатність громадянина до військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях держави, утворених відповідно до законів України.
З метою сприяння розширенню знань школярів про світ професійної праці і основні правила вибору спеціальностей, у рамках весняної акції «Випускник 2019», 19 квітня 2019 року, фахівцями сектору профорієнтації Христинівської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості була організована професіографічна екскурсія у військову частину для учнів 10 - го класу Верхняцького НВК «ЗОШ 1-3 ступенів №1 – ліцей».
Колісник Олена Миколаївна, завідувач сектору з профорієнтації, зазначила, що одне із завдань служби зайнятості – допомогти учнівській молоді, а саме тій, яка стоїть на порозі дорослого життя, обрати свій шлях до професійного самовизначення. Проінформувала присутніх про те, які послуги служба зайнятості надає молоді, які професії є актуальними на ринку праці. Наголосила, що військові професії в умовах сьогодення є найзатребуванішими. Так, сучасний військовослужбовець повинен володіти певним багажем спеціальних знань, бути практичним, рішучим, ініціативним, готовим до ризику, наполегливим, відповідальним, переконливим, мати активну життєву позицію, розвинений інтелект.
Майор Новік В.В розповів учням про призначення та завдання військової частини; ознайомив із новим екіпіруванням та озброєнням, солдати строкової служби продемонстрували різні види сучасної зброї та процедуру її перезарядки.
Дітям дозволили, під пильним наглядом військових, потримати в руках і сучасний гранатомет АГС, гвинтівку снайперську, бойовий ніж… А можливість власноруч перезарядити зброю чи приміряти 16- ти кілограмовий сучасний бронежилет і каску взагалі викликали в юнаків та дівчат захоплення.
Захід пройшов жваво та пізнавально, діти та дорослі отримали масу вражень та емоцій. Такі зустрічі, безперечно, залишають слід у свідомості. Згодом, можливо, хтось із цих учнів стане військовим і згадуватиме цю зустріч, як доленосну.