Про Український культурний фонд

Український культурний фонд державна установа, створена у 2017 році з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір, що підпорядковується Міністерству культури, молоді та спорту.

Фонд, впроваджуючи нові механізми надання орієнтованої на результат конкурсної державної фінансової підтримки ініціативам у сфері культури та креативних індустрій, сприяє творенню розвиненої екосистеми культури та креативності в Україні, яка уможливлює породження та розповсюдження в суспільстві нових сенсів та спільних цінностей, а також сприяє збереженню культурної спадщини та розвитку української культури в контексті актуальних світових тенденцій.

У 2019 році Український культурний фонд реалізовує наступні програми:

1. «Створюємо інноваційний культурний продукт»‒ програма, спрямована на створення умов для культурного самовираження шляхом творення інноваційного конкурентоспроможного культурного продукту. Культурним продуктом у рамках програми є творчий та інтелектуальний результат людської праці в процесі культурної діяльності, творення якого направлено на сприяння розвитку культурної галузі.
  2. «Навчання. Обміни. Резиденції. Дебюти» – спрямована на сприяння обміну знаннями, досвідом та ідеями в галузі культури та мистецтв, а також на відкриття нових мистецьких практик та імен.
  3. «Український культурний монітор» – програма спрямована на дослідження стану культурних, креативних та аудіовізуальних секторів України.
  4. «Знакові події для української культури» – програма спрямована на сприяння створенню позитивного іміджу України на міжнародній культурній арені.
  5. «Підсилення потужності українського аудіовізуального сектору» – програма покликана підтримувати та розвивати український кінематограф, стимулювати молодих митців до створення кінематографічного конкурентоспроможного продукту.
  6. «Інклюзивне мистецтво» – програма, що розробляється спільно з Британською Радою в Україні, і має на меті забезпечення культурних прав людей з інвалідністю.

Детальна інформація щодо діяльності Українського культурного фонду знаходиться за посиланням: https://ucf.in.ua.