Позиція Заходу щодо України є консолідованою

У підсумкових документах недавніх самітів НАТО і ЄС не лишеhttps://image.zn.ua/media/images/645x426/Jul2018/208491.jpg підтверджуються євроатлантичні прагнення України, але і дається позитивна оцінка досягненням країни на шляху реформ. Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що результати самітів матимуть значний вплив на майбутнє відносин України і Заходу, а отже – і на майбутнє нашої країни.

"Захід залишився на принципових ціннісних позиціях в оцінці дій Росії — без натяку на якісь компроміси, модальності і можливості двозначних тлумачень. Умовна "партія умиротворення агресора", яка ставала все більш впливовою в Європі протягом останніх двох років, відступила. Очевидно, це не остаточне її поразка. Але все ж відчутна", - зазначає віце-прем'єр. Вона також вказує на важливість визнання учасниками обох самітів прагнень України до більш глибокої інтеграції у структури НАТО і Євросоюзу. "Децентралізація та державне управління, держзакупівлі та охорона навколишнього середовища, прозорість державних підприємств і закон про нацбезпеки, початок реформування систем охорони здоров'я та пенсійного забезпечення — всі ці та інші реформи відображені у підсумковому документі", - уточнює Клипуш-Цинцадзе. Профільний віце-прем'єр також позитивно оцінює перспективи секторальної євроінтеграції України, механізм якої був схвалений на саміті ЄС.