Паспорт району

Христинівський район — адміністративно-територіальна одиниця Черкаської області. Площа — 632 км² (3% від площі області). Адміністративний центр — місто Христинівка. Дата утворення: 1923 р. Від районного центру міста Христинівки до м. Черкас: 213 км.

Район на мапі області

Територія Христинівського району розташована в Західній частині Черкаської області в лісостеповій зоні України. Рельєф району плоско рівнинний, з особливо цінними ґрунтами – чорноземами та сіро опідзоленими, які займають 70% площі.

Клімат в районі помірно континентальний. Середня температура повітря по багаторічних даних 6,8 градусів С. Сума річних опадів – 490-520 мм. Відносна вологість повітря 77%. Географічна мережа району представлена річками Кублич, Удич, Синиця, Сорока, Уманка та іншими. Загальна довжина річок 100,9 км. Адміністративно-господарським і культурним центром є м. Христинівка, яке знаходиться на відстані 213 км від обласного центру м. Черкаси.

Межує з півночі з Монастирищенським районом, з північно-східної сторони – з Жашківським районом, з східної та південної – з Маньківським та Уманським районами Черкаської області, з західної – з Теплицьким і Гайсинським районами Вінницької області.

Чисельність наявного населення станом на 01.01.2016 35 тис. чол. у тому числі: сільське 21,4 тис. чол. міське 14,8 тис. чол.