«Ніхто не повинен знаходитись у рабстві або в підневільному стані; рабство і работоргівля забороняються в усіх її випадках» (Загальна декларація прав ООН стаття 4)

Напередодні відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, фахівцями Христинівської районної філії, спільно із представником управління соціального захисту населення Христинівської РДА, для безробітних осіб проведено профінформаційний захід «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».
Завідувач сектору профорієнтації Олена Колісник підняла тему нелегального працевлаштування і, як наслідок, можливого потрапляння у ситуацію торгівлі людьми коли особи погоджуються на сумнівні вакансії та надто привабливі умови праці.
Спеціаліст управління соціального захисту населення Леонід Сажієнко повідомив присутнім контактні дані фахівців, установ та громадських організацій куди можна звернутись за допомогою в ситуації, пов’язаній з торгівлею людьми. Водночас, Леонід Миколайович наголосив, що власна пильність при укладанні трудових договорів або подорожі за кордон це запорука запобігання потрапляння до рабства.
Обговорення ситуації на проведеному заході проходило доволі емоційно, особливо вражаючими були розповіді з власного досвіду присутніх та їх знайомих про реальні ситуацій недобросовісного ставлення до заробітчан за кордом та, нерідко і у нашій країні.
Крім того, 26 липня поточного року відбувся «Круглий стіл» за участю заступника директора-начальника відділу Христинівської районної філії Черкаського ОЦЗ – Л.Царук, начальника відділу взаємодії з роботодавцями – О.Білецької та спеціаліста управління соціального захисту населення Христинівської РДА – Л.Сажієнка. В ході проведення заходу обговорювались питання протидії торгівлі людьми та спільний план дій щодо широкого висвітлення даної проблематики. В результаті зустрічі вирішили провести 30 липня вуличну акцію для всіх охочих громадян міста «Лабіринт можливостей» та 08 серпня – тренінг для безробітних осіб «Запобігання нелегальній трудовій міграції та торгівлі людьми».

Переглянути фото