На Христинівщині відзначили 33 роковини з дня аварії на Чорнобильській АЕС

Рівно 33 роки тому над світом пролетіла страшна звістка: на Чорнобильській АЕС вибухнув реактор і важкі смертельні хмари почали сіяти на людські голови тисячі тон радіоактивного пилу.
Чорнобиль став викликом всьому людству. Він раз і назавжди розділив наше життя і життя цілого людства на “до” і “після”. Неймовірна кількість проблем постала перед Україною.

Сьогодні керівництво району на чолі з головою райдержадміністрації Людмилою Денисюк, представники органів місцевого самоврядування, ліквідатори у складі делегацій рушили до Пам’ятного знаку „Христинівчанам-чорнобильцям, які врятували світ” та поклали квіти до підніжжя Пам’ятного знаку.
«У важкий час загальнонародної біди 381 христинівчанин виконав свій професійний і громадський обов’язок, хоча кожен з них знав на що йшов і чим ризикує, але знав й інше: завдання треба виконувати швидко і чітко, бо від цього залежить майбутнє. Сьогодні наш святий обов'язок – пам'ятати, якою ціною дісталася перемога над техногенною стихією, шанувати героїв-чорнобильців, надавати дієву допомогу усім, хто з честю прийняв суворий виклик чорнобильського лиха», - звернулась до присутніх Людмила Денисюк.
На жаль, багато кого з ліквідаторів вже давно немає. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Благочинний Христинівського району Української Православної Церкви Київського патріархату, протоієрей отець Геннадій провів панахиду.
Ліквідатори отримали подяки та грамоти райдержадміністрації, районної та міської рад, нагороди та цінні подарунки від селищної ради смт. Верхнячка, депутата обласної ради Олега Баштан, Христинівської районної громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України».
Нехай ніколи не повториться така страшна трагедія і нехай завжди над нашими головами світить ясне сонце та буде безхмарним блакитне мирне небо, земля дарує щедрі врожаї.