Патронатне виховання як одна із форм зайнятості

З метою реалізації державної політики  щодо збереження сімейних форм виховання, у районі продовжується інформаційна кампанія щодо створення патронатних сімей та проводиться  набір кандидатів у патронатні вихователі, готових прийти на допомогу дітям, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки в професійної патронатної сім’ї.

Христинівська районна філія Черкаського  ОЦЗ теж не стоїть осторонь цієї проблеми, тому в рамках даної кампанії 13 жовтня 2020 року  спільно з представником соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді проведено семінар для безробітних, які перебувають на обліку в районній службі зайнятості. Захід розпочала фахівець з профорієнтації Білак Тетяна, яка  розповіла  про актуальні  вакансії, а також зазначила, що патронатне виховання для безробітних є однією із форм працевлаштування. Потім перед клієнтами служби зайнятості виступила завідувач відділу соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді Маріщак Тетяна. Під час розмови з безробітними вона розкрила основні аспекти діяльності патронатних сімей,  визначення поняття патронатного вихователя, основні завдання та права патронатних вихователів та категорії дітей, які можуть бути влаштовані під патронат. Також представник соціальної служби зауважила, що сім’я – найбільша цінність у житті людини,  і зацікавила всіх, хто має можливість, а головне бажання, взяти під патронат дітей, які цього потребують, щоб ці діти відчули всі цінності сім’ї і батьківського піклування. По його завершенню усі учасники отримали роздаткові інформаційні матеріали та вичерпні відповіді на запитання.