Обсяги капітальних інвестицій на Черкащині минулоріч зросли до 10,5 млрд грн, – Роман Карманнік

investment-management

За темпом зростання капітальних інвестицій Черкащина нині посідає 3-є місце в країні. Показник сягає 132,4 %, коли середьнодержавний – 116,4 %. Про це інформує директор Департаменту регіонального розвитку Черкаської облдержадміністрації Роман Карманнік. Каже: підприємства й організації Черкащини торік освоїли до 10,5 млрд грн капітальних інвестицій, що на 32,4 % більше за попередній рік.

– Лідером із залучення капітальних інвестицій серед галузей економіки області традиційно лишається сільське господарство, – зазначає керівник структури, – до якого торік надійшло 3,6 млрд грн. На другому місці – промисловість – понад 3 млрд грн капітальних інвестицій, на третьому – будівництво – 700 млн грн.

інвестиціїВодночас, за словами Романа Володимировича, скоротилися інвестиції в житлове будівництво – у 2018 році вони становили 0,9 млрд грн або 8,3 % всіх капітальних вкладень.

Зазначимо, як і в попередні роки, основним джерелом фінансування інвестиційної діяльності є власні кошти підприємств та організацій. У 2018 році вони становили 7,8 млрд грн або 75,4 % загального обсягу капітальних інвестицій. За рахунок коштів місцевих бюджетів вдалося освоїти 0,8 млрд грн; капітальні інвестиції коштом державного бюджету – 0,5 млрд грн. На банківські кредити та інші запозичення припадало 0,6 млрд грн капітальних інвестицій.