Очільник області взяв участь у відкритті щорічної виставки «Інноваційний пошук освітян Черкащини»

DSC_9156
В Черкасах 9 квітня розпочала роботу щорічна виставка  «Інноваційний пошук освітян Черкащини». На відкриття завітали голова Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Вельбівець, начальник управління освіти в області Валерій Данилевський та освітянська громада з усієї області.

На виставці цьогоріч експонується більше 1000  різнопланових робіт, надзвичайно потужно влилися у її проведення  заклади професійно-технічної освіти області.

DSC_8995 DSC_8998 DSC_9003 DSC_9014
На подвір’ї обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників розгорнулося надзвичайне дійство  – виставковий ярмарок. На столах розмістилися малюнки аквареллю, вишиті рушники, серветки, витинанки, писанки, створені учнями Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради.  Прикрасили подвір’я заквітчані кошики з лози, великодні писанки комунального закладу «Смілянська спеціалізована мистецька школа-інтернат Черкаської обласної ради». Привертали увагу роботи дітей – учасників гуртків «Природа і фантазія», «Флористика і Фітодизайн», «Мистецтво нашого народу» Михайлівської школи-інтернату. Біля самого в’їзду на подвір’я розташувався навіть міні-трактор, виготовлений учнями Городищенського професійного ліцею.

DSC_9063 DSC_9069 DSC_9088
На території  інституту   були виставлені виставкові стенди професійної освіти, зокрема  Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області, Уманського професійного аграрного ліцею, Черкаського професійного автодорожнього, Буцького політехнічного професійного  ліцеїв. На стендах було представлено систему роботи професійно-технічної освіти,  де широкий загал мав нагоду ознайомитися з перспективним досвідом, сучасними формами і методами підготовки кваліфікованих робітників.

Також у рамках виставки відбувся вернісаж професій, проведені майстер-класи «Виготовлення масла способом збивання», «Визначення вмісту крохмалю в меді», кравців і перукарів, візажу. Були розкриті секрети ексклюзивної заварки кави, сервірування столу і т.д.

В актовій залі інституту відбулося відкриття виставки. Урочисте дійство  розпочалося з демонстрації колекції одягу театру мод «Феєрія» Черкаського вищого професійного училища легкої промисловості, яка була представлена на Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності «Прорив легкої промисловості України»,  та видовищних зачісок «Арт Куаффюр»; сучасних  колоритних  національних костюмів студії «Етностиль» Золотоніського професійного ліцею. Пісенним дарунком вітали гостей вихованці Черкаської спеціалізованої школи I—III ступенів № 20 Черкаської міської ради та Дмитро Нестеренко, учень Звенигородського центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів.

У відкритті взяли участь представники закладів вищої і загальної середньої, професійно-технічної  освіти області, працівники управління освіти, науковці, регіональні ЗМІ.

DSC_9097 DSC_9101 DSC_9108 DSC_9114
«Ця величезна кількість виставкових експозицій, які ми сьогодні побачили, свідчить тільки про одне – значний потенціал та розвиток педагогічних та науково-педагогічних працівників області. Приємно вражає також професійно-технічна освіта, яка цьогоріч активно взяла участь і представила дуже велику кількість своїх здобутків та доробків, – у своєму вітальному слові наголосив очільник області Олександр Вельбівець. – Наші освітяни неодноразово підтверджували свій високий професіоналізм на всеукраїнському та міжнародному рівнях. Так, лише у 2018-2019 навчальних роках за результатами  презентації своїх  інноваційних  здобутків на міжнародних та всеукраїнських виставках заклади освіти Черкащини вибороли 13 золотих, 9 срібних та 6 бронзових медалей. І такі успішні результати стають доброю традицією».

З вітальним словом до присутніх також звернулися кандидат педагогічних наук, доцент, ректор КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Наталія Чепурна, заступник начальника управління – начальник відділу інклюзивної, позашкільної освіти та виховної роботи Оксана Сімушіна.

DSC_9186 DSC_9193 DSC_9200
Також Олександр Вельбівець разом із Оксаною Сімушною вручили нагороди найактивнішим учасникам міжнародних, всеукраїнських, регіональних виставок.

Виставка працюватиме до 11 квітня.

DSC_9238 DSC_9247
У рамках виставки відбудуться круглі столи, семінари-практикуми, авторські майстер-класи, школи професійної майстерності, тренінги, інтелектуальні студії, діалоги. Зокрема:

1. Семінар-практикум «Розбудова ефективної системи методичної роботи в умовах децентралізації управління освітою» для завідувачів методичних служб області.
  2. Майстер-клас  «Уміння 21 століття – навчання продовж життя» для вчителів англійської мови.
  3. Тренінг «Електронні таблиці та бази даних як дієвий інструмент вчителя» для вчителів інформатики.
  4. Сузір’я педагогічних ідей «Нова українська школа крізь призму гуманної педагогіки». Представлення досвіду вчителів, які мають звання «Гуманний учитель України».
  5. Критичний дискурс «Психологічні засади трансформаційних процесів особистості в сучасному освітньому просторі» для вихователів закладів дошкільної освіти.
  6. Інтелектуальна студія «Педагогічне партнерство в дії» для заступників директорів з навчально-виховної роботи.