В області працюють над реформуванням адміністративно-територіального устрою

_DSC0299Пропозиції з реформування адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів напрацьовують в області. Над цим працює міжвідомча регіональна робоча група, перше засідання якої відбулось в обласній адміністрації 21 травня.

За словами першого заступника очільника області Тараса Висоцького, в основу реформування буде покладено перспективний план територій громад Черкащини.

– Маємо орієнтуватися на перспективний план формування громад області, – сказав під час зібрання перший заступник. – Нині ми проводимо робочі зустрічі з доопрацювання перспективного плану. Ця робота триватиме до кінця червня. Сподіваємося ухвалити компромісні рішення щодо об’єднання, враховуючи всі зауваження КМУ, а потім спрямуємо на затвердження. Між тим, маємо також орієнтуватися на затверджену Кабінетом Міністрів дорожню карту не лише по ОТГ, а в цілому в межах адміністративно-територіальної реформи.

Участь в засіданні взяв й експерт з питань реформи місцевого самоврядування Центрального офісу реформ при Мінрегіоні Юрій Ганущак. Він акцентував на ключових завданнях кожного адміністративного рівня: на рівні громади – доступність та спроможність, на районному рівні – ефективність державного управління, на рівні регіону – гармонійний розвиток. Пан Юрій представив аналіз існуючої ситуації в області щодо формування об’єднаних громад.

У ході зустрічі обговорили критерії, за якими визначатиметься рівень спроможності громад, – за кількістю населення, площею території, бюджетною стійкістю та загальною дотаційністю, положенням центрів сусідніх громад, соціальною інфраструктурою, активністю ОТГ.

Надалі робоча група збиратиметься щонайменше раз на місяць та напрацьовуватиме конкретні пропозиції щодо адміністративно-територіального устрою районного рівня області.

_DSC0302_DSC0347