ЩОДО ЗАПРОВАДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОННОЇ ПЕНСІЙНОЇ СПРАВИ

Сучасні технології поступово відтісняють епоху громіздких паперових справ. На заміну їм приходить електронна пенсійна справа. Для призначення пенсії заявником подаються оригінали документів без їх ксерокопій. Паспорт, трудова книжка та інші необхідні документи підлягають скануванню безпосередньо спеціалістом пенсійної служби, який здійснює їх прийом, та складають структуру електронної пенсійної справи. Прийом заяв про призначення організовано таким чином, що заявнику не потрібно власноруч заповнювати бланк заяви як це було раніше.

За нього в автоматизованому режимі її сформує спеціаліст фронт-офісу. Заявнику залишається лише перевірити внесені в заяву відомості та засвідчити її своїм підписом. Призначення пенсії відбувається в централізованій системі, яка є єдиною для всіх територіальних управлінь Фонду. Сучасні веб технології дозволяють автоматично внести в електронну пенсійну справу дані із системи персоніфікованого обліку про страховий стаж і заробітну плату застрахованої особи та провести розрахунок пенсії. Нова система має можливість аналізувати призначення пенсії за всіма варіантами, на які має право особа та обрати найвигідніший. Завдання пенсійної служби — забезпечити якість обслуговування громадян на високому рівні, з урахуванням використання новітніх технологій. Наступний етап — це автоматичне призначення пенсій без звернення громадян.