На зміну спеці на Черкащину прийдуть дощі

Майже тиждень середньодобова температура повітря на Черкащині перевищує норму на 4-7º, що є аномалією навіть для другої половини літа. Денні максимуми сягають 32-34º, нічна температура – 20-22º. Про це інформує Черкаський обласний Гідрометцентр.

Температура води у Дніпрі, за 4 дні потепліла на 6º і становить +22º. Грунт також добре прогрівся і середня температура на глибині 10 см – 25-28º за норми 21-23º. Показник пожежної небезпеки в області теж швидко підвищився до високого 4 класу, місцями надзвичайного 5 класу. Проте, вже завтра синоптична ситуація  почне змінюватися і ми відчуємо послаблення надходження тепла. Але в п’ятницю і суботу денна температура іще сягатиме понад +30º. Надалі, у другій половині суботи та в неділю синоптики прогнозують грозові дощі у супроводі шквалів 15-20 м/с та град. З початку нового робочого тижня атмосфера дещо заспокоїться, хоча ймовірність невеликих грозових дощів залишиться. Температурний фон буде комфортним, вдень 23-28º, вночі 12-17º.