Синоптики прогнозують на Черкащині теплий червень з опадами в межах норми

За попередніми розрахунками, червень-2020 очікується теплим та з опадами в межах норми. Середньомісячна температура повітря +20,1° (при нормі +18,2°), кількість опадів – 72 мм (при нормі 75 мм), повідомляє начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

При цьому не виключенні температурні гойдалки в окремі дні. Із небезпечних явищ, як завжди, грози, шквали, місцями інтенсивні зливи та град. Загалом, завдяки травневим дощам, яких уже випало від 52 до 94 мм (1-1,8 місячної норми) – найбільше в південних та північних районах, найменше в центральних районах, дефіцит опадів наразі в області відсутній. Цим завдячуємо пізній перебудові атмосферними процесам на літній режим, що дозволило активізуватися циклонам на ще зниженому температурному фоні, і ця ситуація ще триватиме.