З вишиванкою у серці

Сьогодні Україна відзначає День вишиванки – всеукраїнське свято, яке сприяє збереженню  народних традицій щодо створення та носіння етнічного вишитого одягу. Основною метою Дня вишиванки є збереження українських цінностей і їх популяризація серед молоді та населення держави в цілому. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. В цей день кожен українець одягає вишиванку і виходить в ній на роботу,  школу чи садочок.  Долучились до святкування Дня вишиванки  і працівники відділів та структурних підрозділів Христинівської  районної державної адміністрації, на чолі з першим заступником голови районної державної адміністрації Володимиром Валюком, одягнувши на роботу українське національне вбрання.

Довідково:
Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006-му році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України. П’ятирічний ювілей свята ознаменувався встановленням Гіннесівського рекорду за кількістю людей у вишиванках в одному місці. На Центральній площі Чернівців зібралося понад 4000 людей у вишиванках. Цього ж року швейним підприємством була пошита величезна вишиванка (4 на 10 метрів) для центрального корпусу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. В 2016 році на День вишиванки було започатковано акцію «Подаруй вишиванку захиснику», яка мала на меті підняти бойовий і моральний дух українських воїнів, що боронять східні рубежі держави. Військовим на передову за допомогою волонтерів було передано вишиванки, аби вони служили оберегом. Свято ознаменувалося всесвітнім масштабом, до акції долучилися близько 50-ти країн світу.