На Христинівщині вшанували пам’ять загиблих у роки Другої світової війни

День пам’яті та примирення присвячений пам’яті тих, понад 60 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. Тим, хто загинув на її фронтах, в окопах і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.

В Україні, так само як і в світі, відзначається День пам’яті та примирення, який встановлено згідно з Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років». Таким чином, Україна розпочала нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення. Нове свято встановлене задля «вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих». Вшановують цього дня воїнів, «жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни». Символом Дня пам’яті та примирення з 2014 року є квітка маку, з одного боку вона уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі. До Дня пам’яті та примирення 8 травня на Христинівщині відбулося покладання квітів до Обеліску Слави, Братської могили, пам’ятного знаку «Гармата», комплексу «Борцям за волю та незалежність», стелли Учасникам АТО. Участь у заході взяли перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Валюк, голова районної ради Анатолій Бордун, заступник голови районної ради Лариса Федичканич, міський голова Микола Наконечний, представники громадських організацій, працівники відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації, жителі району. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у роки Другої світової війни.