Ловити рибу заборонено: нерестова пора

У риби почався нерест. Це надзвичайно важливий час, адже від того, як він пройде, залежить, чи залишиться вона взагалі в річках та водоймах України. Відповідно до розпорядження Черкаської обласної державної адміністрації від 17.03.2020 № 164, на території області з 17.03.2020 по 09.06.2020 проводиться двомісячник з охорони риби, інших водних біоресурсів у період нересту.

В рамках даного двомісячника на території Христинівського району будуть проводитись спільні рейди з перевірки дотримання фізичними та юридичними особами правил рибальства та інших актів природоохоронного законодавства, виявлення випадків незаконного вилову, придбання і реалізації риби, інших водних біоресурсів, а також заборонених знарядь лову. Крім того, будуть організовані перевірки  дотримання правил торгівлі з метою недопущення випадків продажу, скуповування риби, ікри та продуктів їх переробки без наявності документів, що засвідчують законність їх придбання та сертифікату якості. Додатково інформуємо, що  під час нересту дозволяється виключно любительське риболовство однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом. Рибалити можна з берега в межах населеного пункту у дозволених місцях, за межами нерестовищ. Забороняється здійснення будь-якого іншого способу вилову, в тому числі з перевищенням дозволеної добової норми вилову – три кілограми. Заборонено пересування плаваючих засобів (човнів), організацію змагань з рибальства, проведення підводного полювання. Крім того, забороняється добування водних живих ресурсів на час ходу риби на нерест. Порушення правил рибальства карається накладанням штрафів та притягненням до кримінальної відповідальності. Кожен рибалка зобов’язаний знати законодавство та елементарні правила, що можна, а що категорично не треба робити в цей період, повинен починати з себе – не порушувати правил рибальства, а також інформувати про факти незаконного вилову водних біоресурсів відповідні служби. Наголошуємо, про сурове дотримання норм під час нересту!