Перерахунок пенсіонерам, старшим 80 років

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01 квітня 2020 року № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» пенсіонерам району, яким виповнилося 80 років і більше, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням усіх надбавок і підвищень не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2019 рік (9 205,19 грн),  із 01 квітня поточного року  встановлено щомісячну компенсаційну виплату до пенсії в розмірі до 500 гривень.

Тим пенсіонерам, кому 80 років виповниться після 01 квітня 2020 року, щомісячна компенсація буде встановлюватися з дати досягнення такого віку. Крім того, якщо пенсіонер віком старше 80 років має страховий стаж не менше 25 років чоловік або 20 років жінка, то після встановлення щомісячної компенсаційної виплати розмір пенсії не може бути нижче 2 600 грн. Перерахунок пенсійних виплат не потребує додаткового звернення пенсіонерів до Пенсійного фонду. У районі  із загальної чисельності пенсіонерів (10 535 осіб) пенсії перераховано в автоматизованому режимі 1672 особам, яким виповнилося 80 років. Середній розмір підвищення – 525,56 грн. Додаткові видатки на виплату пенсії в регіоні становлять понад 878 тис.грн. Виплата перерахованих пенсій буде проведена в установленому порядку згідно з графіком через уповноважені банки або доставлена додому листоношами АТ «Укрпошта», починаючи із 7 квітня поточного року. Довідково: також Пенсійному Фонду України доручено у квітні 2020 року забезпечити проведення виплати одноразової грошової допомоги у сумі 1 000 грн пенсіонерам, пенсія яких не перевищує 5 000 грн. Нарахування та виплату зазначеної допомого буде проведено після внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік».