ІНФОРМАЦІЯ щодо виплати пільг на комунальні послуги у готівковій формі

Із 1 жовтня 2019 року  постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 373 „Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі” запроваджено монетизацію пільг на оплату житлово-комунальних послуг”.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2019 року № 1123 скасовано обмеження, яке не дозволяло пільговикам отримувати пільгу на житлово-комунальні послуги у грошовій формі після 15 жовтня (на опалювальний період) і 15 травня (на неопалювальний період). Тобто, із 1 січня 2020 року пільговики мають право у будь-який час подати заяву про перехід на готівкому форму виплат на комунальні послуги. Зазначені зміни розповсюджуються виключно на отримання готівки через банківський рахунок.

Для отримання пільг готівкою пільговику неохідно подати до Управління соціального захисту населення заяву та довідку з банку із реквізитами рахунку, відкритих згідно із стандартом IBAN.

У разі подання заяви пільга надається у грошовій формі шляхом перерахування коштів на рахунок пільговика з місяця, що настає за місяцем подання заяви. Пільговики, пільга яким надається у грошовій формі, зобов’язані щомісяця сплачувати за комунальні послуги без заборгованостей.

Новий механізм виплати пільг готівкою дозволяє заощадити частину коштів, адже після повного розрахунку з надавачами послуг, пільговик може залишити зекономлену готівку собі та використати її на власний розсуд. Однак, за наявності просроченої понад два місяці заборгованості з комуналки, що перевищує 340 грн. (20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян), виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) сезону здійснюється у грошовій безготівковій формі. Тому ще раз наголошуємо у необхідності щомісячної оплати вартості спожитих послуг з урахуванням суми пільги, виплаченої таким пільговикам готівкою.

Зекономлені кошти при виплаті пільг у безготівковій формі, можна буде отримати за підсумками опалювального сезону по залишках, які утворилися станом на 1 червня через АТ „Ощадбанк”.

Шановні мешканці Христинівського району! У зв’язку з обмежувальними заходами, прийнятими Урядом України щодо запопігання розповсюдження коронавірісу COVID-19, та введення карантину, управління соціального захисту населення Христинівської райдержадміністрації наполегливо просить до закінчення карантину уникати особистого прийому відвідування управління. Управління соціального захисту населення здійснює прийом громадян у телефонному режимі та за допомогою електронної пошти.

Звернення громадян приймаються електронною поштою за адресою: 7121uszn@ukr.net   у вигляді сканкопій або фотокопій письмових звернень з підписом заявника та зазначенням дати та місця проживання (реєстрації).

У разі виникнення додаткових питань щодо державних соціальних гарантій радимо звертатися за телефоном: 6-02-26.