Христинівська Районна Державна Адміністрація
Христинівський район, Черкаська область

Надання пільг населенню на придбання твердого палива і скрапленого газу

Переглядів: 60

     Управлінням соціального захисту населення відповідно до чинного законодавства здійснюється відшкодування вартості твердого палива та скрапленого газу готівкою особам, які мають право на пільги за соціальною ознакою. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 року № 356 для надання пільг  населенню на придбання твердого палива і скрапленого газу застосовується ціна твердого палива – 2746,74 грн. за одну тонну та ціна скрапленого газу – 274,67 грн. за один балон, виходячи з граничних показників вартості однієї тонни твердого палива та одного балону скрапленого газу на домогосподарство на рік, з урахуванням категорії пільговика.  Грошові виплати проводяться за заявою пільговика про надання пільг готівкою на ім'я начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації до якої додається довідка про наявність  у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі (щорічно), з собою мати документ, що підтверджує право на пільги,  паспорт, ідентифікаційний номер,  або за списками сільських рад та доданими до них довідок про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі. Призначення пільги здійснюється на підставі даних Єдиного державного  автоматизованого реєстру осіб, що мають право на  пільги. У разі, якщо на момент розгляду заяви пільговика відомості про нього у зазначеному реєстрі відсутні, вживаються заходи щодо їх включення відповідно до порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 27.12.2019 № 1123. Грошова виплата проводиться однією сумою один раз на рік шляхом перерахування коштів на особовий рахунок пільговика  в установі  уповноваженого банку, про що зазначається у заяві.    У разі смерті особи, включеної, до затвердженого списку на виплату, члени сім'ї померлого, визначені Законом про Державний бюджет України на відповідний рік, які проживали разом з ним, можуть отримати кошти готівкою на придбання твердого палива таскрапленого газу на підставі:                                                                              
 - заяви одного з членів сім'ї поданої не пізніше закінчення бюджетного періоду;                                                                                                                             

- копію свідоцтва про смерть (пільговика);                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  - виданої в установленому порядку довідки про факт проживання членів сім'ї разом з особою.
     Безпідставно отримана грошова виплата за вимогою управління соціального захисту населення райдержадміністрації  повертається пільговиком на рахунок головного розпорядника коштів.
За більш детальною інформацією звертатися в кабінет № 6 Управління соціального захисту населення Христинівської РДА, тел. 6-02-26« повернутися до списку новин