Христинівчани вшанували пам’ять учасників бойових дій на території інших держав

З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі. Тридцять один рік тому сотні сімей, родин, де підростали майбутні солдати, з полегшенням зітхнули. 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Сьогодні за давньою традицією воїни-інтернаціоналісти, учасники бойових дій на території інших держав, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Валюк, заступник голови районної ради Лариса Федичканич, секретар міської ради Наталія Горохова, представники районного військкомату пройшли колоною центральними вулицями міста до пам’ятного знаку Воїнам-інтернаціоналістам, де відбулися урочистості. Виступаючі висловили подяку воїнам-афганцям, наголосили, що священною є пам’ять про героїзм та мужність який проявили при виконанні інтернаціонального обов’язку, готовність платити найдорожчу ціну – своє життя. Подвиги учасників  бойових дій – це та велика і велична правда історії, яку не спотворити і не перекреслити жодними змінами у сучасному мінливому світі. Це взірець реального, дієвого патріотизму для кожної чесної людини і свідомого громадянина, наочне свідчення єдності всіх поколінь нашого народу. З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 31-ї річниці виводу військ із Афганістану воїни-інтернаціоналісти були нагороджені грамотами райдержадміністрації, районної та міської рад. В хвилині мовчання присутні схилили голови перед пам’яттю полеглих  співвітчизників, що віддали своє життя виконуючи військовий обов’язок. В знак вшанування подвигу воїнів присутні поклали віти до пам’ятного знаку Воїнам-інтернаціоналістам, Братської могили,  комплексу Борцям за волю та незалежність. Працівники центральної бібліотеки оформили виставку тематичної літератури та історичних спогадів тих страшних подій.