31 січня завершується реєстрація для участі в сертифікації вчителів початкових класів

Цієї п’ятниці завершується реєстрація педагогічних працівників  для проходження сертифікації. Про це повідомляє прессслужба управління Державної служби якості освіти у Черкаській області. У цьому році на Черкащині сертифікацію зможуть пройти 63 вчителя початкових класів. За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, на сьогодні 34 особи із області уже сформували реєстраційні картки.

Начальник управління ДСЯО у Черкаській області Оксана Компанієць зазначає, що сертифікація є добровільною, а її метою є виявлення вчителів з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їхньому поширенню. Для педагогічних працівників це можливість підтвердити свою фаховість і компетентність. Крім того, успішне проходження сертифікації дозволяє вчителю отримувати надбавку у розмірі 20% до окладу протягом 3 років, а також дає право на позапланове підвищення або підтвердження (якщо мова йде про вищу категорію) кваліфікаційної категорії.

– У 2020 року відбудуться певні зміни в етапах проведення сертифікації. Так, у першу чергу, проводитиметься тестування регіональними центрами. Другий етап – самооцінювання вчителя за встановленою формою. На третьому етапі здійснюється вивчення практичного досвіду, де будуть задіяні експерти, що спостерігатимуть за процесом проведення занять. Експертами будуть також вчителі, що в 2019 році успішно пройшли сертифікацію. Тож це стане хорошою нагодою для вчителів обмінятися досвідом та продемонструвати власні напрацювання, – додає Оксана Анатоліївна.

Нагадуємо про вимоги участі. Учасник сертифікації – це педагогічний працівник, який на момент його реєстрації для участі у сертифікації працює на відповідній посаді за основним місцем роботи, має стаж педагогічної роботи не менше двох років.

Із порядком реєстрації можна ознайомитися за посиланням: http://testportal.gov.ua/protsedura-reyestratsiyi/