Скорботна свічка пам’яті...

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Саме в цей день радянські війська визволили концтабір Освенцим, який знаходився на території Польщі. Нацистський смерч понад три роки душив Україну. Вбивства євреїв розпочалися восени 1941 року, спочатку в центральній а потім і в Західній Україні. Спалено сотні сіл, знищено понад 6 мільйонів мирних жителів. Серед них – півтора мільйона єврейських жінок, дітей і немічних старих. Із теренів України зметено цілі містечка зі своєрідною культурою, святими книгами, молитовною силою. Не обминув цей жах і нашу багатостраждальну Христинівщину.

Під час окупації нашого району нацисти встановлювали "новий порядок", який ніс смерть, насилля, нехтування людським життям. Одним із проявів цього порядку було встановлення єврейських гетто в селах: Талалаївка, Ягубець, Осітна, Орадівка, Кузьмина Гребля, Івангород. Сьогодні перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Валюк, керівник апарату Станіслав Пилипишин, начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Людмила Марченко, заступник голови районної ради Лариса Федичканич, сільський голова с.Івангород Любов Удовенко, вчителі та учні місцевої школи, жителі села хвилиною мовчання вшанували пам’ять в’язнів Івангородського табору примусової праці євреїв, замучених, розстріляних нацистами в 1942-43 роках та поклали квіти і лампадки до пам’ятного знаку. Сьогодні наше покоління неповинне лише акцентувати увагу на страхіттях Голокосту. Ми не можемо його відчути всім єством, як ті, хто вижив у страшні лихоліття. Ми повинні винести уроки. Допоки жива людська пам’ять, трагедію Голокосту слід згадувати із соромом і жахом. Людство мусить не забувати про мільйони ні в чому неповинних євреїв і представників інших меншин, про чоловіків, жінок і дітей, яких було знищено варварськими методами, і віддавати їм належну шану. Хай світла пам’ять замучених буде грізною пересторогою добра, хай попіл спалених стукає в серця живих та закликає до братерства людей і народів.