На Христинівщині відзначили День Соборності

Щороку українці відзначають День Соборності України, в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Цей день є дуже важливим в історії української нації. Це день єднання та підвищення духовної сили народу. Революція 1917-1920 рр в Україні втілила мрію багатьох поколінь, об’єднавши українські землі в єдину соборну державу. Сьогодні 22 січня 2020 року христинівчани вкотре долучилася до відзначення історичного свята Дня Соборності України.

Заходи розпочалися у храмі Святої Трійці пам’ятним молебнем за загиблими в боротьбі за незалежність та територіальну цілісність України та молитвою за Україну, яку провів настоятель храму протоієрей отець Геннадій.  В центрі міста біля пам’ятного знаку Борцям за Волю та Незалежність, стел Героям Небесної Сотні та учасникам АТО зібралося чимало людей: перший заступник голови районної державної адміністрації Володимир Валюк, заступник голови районної ради Лариса Федичканич, міський голова Микола Наконечний, працівники управлінь та відділів районної державної адміністрації, колективи  підприємств, установ та організацій району, учнівська молодь, представники засобів масової інформації, та жителі району.  Учасники зібрання поклали квіти до пам’ятного знаку Борцям за Волю та Незалежність, стели Героям небесної Сотні та учасникам АТО. Урочистий захід розпочався під звуки Державного Гімну України. Молодь декламувала проникливі тематичні вірші про Україну. До зібрання звернувся перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Валюк: «Ми всі віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, її незалежність навіки залишатимуться непорушними, а тисячі патріотів, які захищають рідну землю, не дадуть ворогу жодного шансу зламати дух українського народу. Нехай кожен громадянин зустріне урочисте свято Соборності з відкритим серцем, з вірою в щасливе майбутнє держави та гідне життя». Після вітальної  промови та згадок про історичні події 1919 року усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять  загиблих борців за свободу України. У виконанні нородного ансмблю української пісні «Ласкаво просимо» прозвучали патріотичні пісні. Присутні переглянули виставку тематичної літератури, підготовлену працівниками Христинівської центральної бібліотеки.