Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить…

14 грудня в Україні традиційно відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.  Відповідно до  Указу Президента, починаючи з 2006 року, цього грудневого дня українці вшановують тих, хто ціною героїчних зусиль, а подекуди і власного життя, зумів зупинити ядерного монстра. 33 року тому, відбулася здача в експлуатацію об’єкту «Укриття» – саркофагу, котрий забезпечив зберігання радіоактивних відходів на аварійному четвертому реакторі Чорнобильської АЕС.  Чорнобильська катастрофа – найбільша за всю історію ядерної енергетики. В житті українців Чорнобиль є незаживаючою раною болю і втрат. Масштаби лиха та важкість наслідків стали найтяжчими в історії нашої планети. Героїзм ліквідаторів врятував мільйони життів, врятував світ.

Ціною свого життя і здоров’я, під великими дозами опромінення вони  зупинили невидимого і дуже підступного ворога. Напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у районному центрі відбулися меморіальні заходи, які розпочалися з мітингу-реквієму біля пам’ятника «Христинівчанам чорнобильцям, які врятували світ».  Схилити  голови перед подвигом учасників ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС та покласти квіти прийшли учасники тих буремних подій, представники влади району та міста, силових структур, духовенства, громадськості. Присутні поклали квіти до пам’ятника та вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів хвилиною мовчання. Настоятель парафії УПЦ Святої Трійці Київського Патріархату протоієрей отець Геннадій провів молебень за загиблими ліквідаторами. Після чого відбулося урочисте зібрання у великому залі Будинку рад. Вітаючи героїв-чорнобильців, заступник голови райдержадміністрації Володимир Валюк зазначив: «Нині, ми низько схиляємо голови перед усіма, хто пішов тоді у ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті. Всі вони  справді виконали свій найвищий синівський обов'язок перед рідною землею і перед рідним народом - зупинили розповсюдження катастрофи, унеможливили її переростання у глобальний винищувальний смерч не тільки для України, а й інших народів». Володимир Григорович щиро подякував ліквідаторам аварії на ЧАЕС за мужність і відвагу, завдяки яким, без перебільшення, вони врятували світ. Посадовець побажав усім мирного неба, доброго здоров’я, сімейного затишку, щастя, добра і злагоди та вручив грамоти райдержадміністрації. Теплі та щирі слова побажань висловили голова районної ради Анатолій Бордун, міський голова Микола Наконечний, голова громадської організації «Союз Чорнобиль України» Володимир Салєцький, представник депутата обласної ради Олега Баштана Володимир Попович та вручили ліквідаторам грамоти районної, міської рад та відповідно наказу голови Ради громадської спілки «Всеукраїнський союз громадських об’єднань учасників бойових дій, антитерористичної операції, ветеранів військової служби та правоохоронних органів» медалі «Ветеран війни», пам’ятні знаки «Учасник ліквідації аварії на ЧАЕС», ордена «Чорнобильський хрест», «Долг і честь», «Тим хто врятував світ», «Герой Чорнобиля», «Сила милосердя» та відзнаку «За заслуги». Після урочистостей відбулося засідання круглого столу керівництва району, представників соціального захисту населення, пенсійного фонду, закладів охорони здоров’я, газового господарства з ліквідаторами наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Учасники круглого столу мали можливість задати питання, які їх цікавлять, і отримати кваліфіковані відповіді. Зокрема, в ході зустрічі обговорювалися питання медичного забезпечення, оздоровлення, придбання ліків за пільговими рецептами, санаторно-курортного лікування, пенсійного забезпечення, зайнятості. На всі питання учасниками зустрічі надано роз’яснення з соціальних питань та дотримання законодавства.