ХРИСТИНІВЩИНА ЗУСТРІЛА СВОГО ГЕРОЯ!

7 вересня 2019 року стало визначною датою в історії Українського народу. 24 українських моряки та 11 політв’язнів повернулися на рідну землю. Звільнення відбулося. Нарешті слова про повернення перетворилися на міцні обійми з нашими хлопцями.

Сьогодні на Соборній площі відбулися урочистості з нагоди повернення нашого мужнього земляка Владислава Костишина, який 285 днів перебував у російському полоні. Привітати на рідній землі нашого героя прийшли керівництво району та міста, рідні та друзі Владислава Костишина, школярі, христинівчани.

«Ми дуже чекали на Вас, Владиславе, з шаною спостерігали за Вами! Ваша мужність безцінна. Ваш патріотизм та віра в українську правду вразили світ! Ви впоралися та не зламалися. Ви – наш герой! Ви не словом, а ділом доводили вірність присязі та любов до своєї рідної землі! Ви взірець та приклад для кожного з нас, але насамперед для молодого покоління. Ми пишаємося Вами! Ви наша гордість і честь», - звернувся до Владислава перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Валюк.

Окремі слова подяки Володимир Валюк виразив батькам Владислава, які мужньо стояли на захисті наших моряків.
Не лише українці, а і весь світ, від звичайних простих людей до міжнародних організацій, стали на підтримку і захист наших героїв.
В перші дні полону, коли Україна розпочала боротьбу за повернення своїх моряків з полону, в Христинівці було піднято прапор Військово-Морських Сил України. Районна влада дала обіцянку батькам Владислава, що цей прапор буде знято лише тоді, коли Владислав повернеться додому.

На знак підтримки, глибокої шани й гордості за свого земляка, на Христинівщині було розміщено банер «Ми чекаємо на тебе, Владиславе».
Щонеділі в соборі Святої Троїці правився молебень за повернення наших моряків.
В закладах освіти, культури, державних установах проходили флеш-моби, мітинги підтримки, творчі виставки. Діти виготовляли кораблики, малювали картини, писали вірші та твори.

Зокрема, Національна бібліотека для дітей проводила Всеукраїнський конкурс есе «Діти єднають Україну». Творча робота учня 8 класу Христинівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. Корнійчука, учасника шкільної історико-пошукової групи «Патріот» Владислава Мосійчука про земляка-тезку «Єднаймось! Перемога буде за нами!» зайняла в обласному етапі 1 місце.
«Зустріч із родиною полоненого моряка Владислава Костишина стала для мене особливою. Тому, що я зрозумів: сила у нас самих – якщо ми всі разом будемо стояти один за одного, то нас не перемогти!І сьогодна поряд зі мною живуть герої, які захищають мене, моїх рідних, товаришів і всіх українців. Я хочу, щоб закінчилася війна, щоб не гинули діти і дорослі, щоб всі жили під мирним небом і були щасливі. Адже це так чудово – ПРОСТО ЖИТИ! Я закликаю всіх: «Єднаймося! Перемога буде за нами»»», - зачитав свою душевну розповідь Владислав Мосійчук.

Микола Наконечний подарував Владиславу ікону Святого Миколая.
Школярі подарували владу жовті та блакитні паперові кораблі, які зробили власноруч та повітряні кульки у формі серця.
«Я дуже вдячний всім, хто нас підтримував! Ми отримували ваші листівки та малюнки! Ваша підтримка- безцінна! Це завжди додавало нам сили і ми знали, що з нами Україна, з нами правда!», - звернувся до присутніх Владислав Костишин.
Наприкінці заходу прапор Військово-Морських Сил України зняли та подарували Владиславу Костишину, який стане для нього справжнім оберегом.

Ми вдячні нашим героям за самовідданість та вірність Батьківщині кожного дня полону! Жоден з них не зламався під натиском кремлівської пропаганди та тортур. Вони мужньо відстоювали українську державність, тримали оборону своїх переконань та довели всьому світу, що «Україна понад усе»! Вони – це голос правди, який сьогодні чує весь світ!

Переглянути фото