Христинівській міській ОТГ бути: 90 відсотків мешканців Христинівщини висловили бажання щодо створення єдиної спільної громади

Реформа місцевого самоврядування – одна із найважливіших, яку повинна здійснити Україна для покращення життя свого населення та стійкого економічного зростання. Її ключовий елемент – об’єднання громад, а основна мета – забезпечити спроможність місцевого самоврядування самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення.

У 2015 році набрав чинності Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад», який дав офіційний старт об’єднанню громад в Україні. Відповідно до цього Закону, об’єднання територіальних громад міст, селищ та сіл має відбуватися на добровільній основі і для формування спроможних громад сформовано та затверджено Перспективний план, який є основою процесу об’єднання.
Згідно рішення Христинівської міської ради від 11.07.2019 року №45-1- VII «Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад», в районі розпочато об’єднавчий процес щодо утворення єдиної Христинівської об’єднаної територіальної громади з центром в місті Христинівка.
Останні два тижні керівництво району спільно з представниками Черкаського центру розвитку місцевого самоврядування проводять громадські слухання з мешканцями населених пунктів Христиніщини, на яких обговорюють питання щодо можливого добровільного об’єднання територіальних громад Христинівського району, вивчають пропозиції та перспективи, проблеми, переваги та недоліки такого об`єднання. Зокрема, участь в засіданнях взяли керівництво райдержадміністрації та районної ради, депутати районної ради, голови депутатських груп та фракцій, керівники громадських організацій району, сільські голови, працівники виконавчого апарату районної ради, керівники управлінь, відділів райдержадміністрації, представники засобів масової інформації.
Наразі громадські слухання відбулися майже в усіх населених пунктах району. В с.Велика Севастянівка зустріч відклалася на невизначений термін. У зв’язку з проблемою розпаювання земель, зустріч не відбулася в с.Ягубець.
Під час засідань директор Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Слинько, радник з питань децентралізації Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Гончар та юрист Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування Наталя Даньковська надали детальну інформацію з питання створення об’єднаної територіальної громади.
Обговорення даного питання проходить жваво та емоційно. Учасники обговорень діляться власним баченням, яке обґрунтовується на основі досвіду інших територіальних об’єднань. Так у своїх виступах мешканці району аналізують плюси та мінуси об’єднання, цікавляться фінансовими питаннями. Найбільше занепокоєння виникає щодо перспективи розвитку інфраструктури сіл.
Загалом, мешканці району у переважній більшості висловлюють бажання об’єднатися в єдину спільну Христинівську об’єднану територіальну громаду.
Наступний крок – прийняття рішення про надання згоди на об’єднання територіальних громад та делегування представника до спільної робочої групи.