Христинівська Районна Державна Адміністрація
Христинівський район, Черкаська область

Володимир Зеленський: Питанням заміни місцевих прокурорів займатиметься новий очільник ГПУ

Переглядів: 121

4732d52ce94c51b04181f60401578c98_1564579896_extra_large

Після початку роботи Верховної Ради України ІХ скликання відбудеться призначення нового Генерального прокурора, до повноважень якого входить заміна місцевих прокурорів. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський на зустрічі з представниками громадськості Черкащини під час робочої поїздки до регіону, коли деякі учасники розмови поскаржилися на роботу прокурора області Сергія Овчаренка.

«Мені зараз складно щось говорити щодо прокурора. По-перше, я не знаю цієї людини. По-друге, ми призначимо нового Генерального прокурора. Це буде, коли з’явиться нова Верховна Рада. І це йому буде завдання – змінювати всіх прокурорів. Нехай Генеральний прокурор розбирається з цим питанням», – наголосив Президент.

Також Глава держави уточнив, що до його повноважень не входить призначення та звільнення місцевих прокурорів.

Нагадаємо, 11 червня Президент України підписав подання на звільнення Генерального прокурора Юрія Луценка. Однак згодом парламент відмовився розглядати це подання. За словами заступника керівника Офісу Президента Руслана Рябошапки, незважаючи на зміни до закону про прокуратуру щодо того, що Генеральний прокурор не повинен мати юридичної освіти, інші статті документа передбачають, що прокурором Генеральної прокуратури може бути людина з такою освітою. «Ця людина здійснює процесуальні функції і, відповідно, повинна мати як юридичну освіту, так і досвід у сфері права. Луценко такого досвіду не має», – зазначив він.

За інформацією офіційного інтернет-представництва Президента України« повернутися до списку новин