В області на понад 30% зменшилась кількість отримувачів нижчої за встановлений рівень мінімальної зарплатні

_DSC0014
Про стан виплати зарплатні в області говорили в ОДА. У тутешньому прес-центрі відбулось чергове засідання міжвідомчої робочої групи щодо реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Поміж учасників: т.в.о. голови обласної державної адміністрації Тарас Висоцький, директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Руслан Чикало, представники структурних підрозділів ОДА, фіскальної служби, пенсійного фонду та ін.

Як повідомив у ході засідання Руслан Чикало, протягом 5-ти місяців 2019 року на 31,4% (на 2,3 тис. осіб) зменшилась кількість працівників, які отримували заробітну плату нижчу законодавчо встановленого мінімального розміру. Про це свідчать підсумки моніторингу.

_DSC0021

– Наразі найліпше спрацювали в Уманському районі – зменшили на 68,5%, Тальнівському – на 65,3% та Канівському – на 63%, де найбільший відсоток скорочення кількості осіб, які отримали заробітну плату менше мінімального, законодавчо встановленого розміру, – зауважив Руслан Олександрович. – Однак недостатньо попрацювали в Катеринопільському районі, збільшивши за звітний період на 23% кількість працівників, які отримали заробітну плату меншу встановленого розміру мінімальної – 4173 грн.

Керівник структури також сказав, що, за інформацією Головного управління Пенсійного фонду в області, в травні 2019 року, порівняно до квітня 2019-го, лише на 7,2% (на 381 особу) зменшилась кількість працівників, які отримали заробітну плату менше мінімальної. Основною причиною недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, за словами посадовця, є неправильно заповнена звітність бухгалтерами підприємств, установ, організацій. Відтак спільно обговорили шляхи вирішення цього питання._DSC0028

Між тим, голови міжвідомчих робочих груп Городищенського, Катеринопільського та Маньківського районів поінформували про виплату мінімальної заробітної плати на тамтешніх підприємствах, в установах та організаціях.

Водночас районні керівники висловили побажання про участь в засіданнях міжвідомчих груп керівників об’єднаних територіальних громад. На жаль, не всі з них погоджуються.

За словами ж Тараса Висоцького, основним інструментом впливу нині є внутрішня комунікація та максимальна інформаційна кампанія, зокрема й про ситуацію на місцях. На переконання посадовця, це сприятиме в подальшому кооперації та взаємодії. Адже в реформу децентралізації закладено не принципи контролю повноважень, а відповідальність, самоорганізація, еволюція та свідомий підхід.