Відбулась розширена нарада з головами територіальних громад

Сьогодні в малому залі засідань Будинку рад відбулася розширена нарада з головами територіальних громад. В засіданні взяли участь голова райдержадміністрації Людмила Денисюк, керівник апарату райдержадміністрації Станіслав Пилипишин, голова районної ради Анатолій Бордун, заступник голови районної ради Лариса Федичканич, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади в районі, установ та організацій району.

Про зміни щодо договору оренди, виготовлення паспорту водного об’єкту, присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам під водними об’єктами, спеціальне водокористування та проходження льодоходу і повені на водних об’єктах району та інші актуальні питання, що стосуються водних об’єктів доповідав провідний інженер з використання водних ресурсів Тальнівського міжрайонного управління водного господарства Костянтин Галета. Зокрема, надав рекомендації щодо порядку взяття на баланс безхазяйної гідротехнічної споруди водного о б’єкту, який розроблено відповідно до вимог ст.269-273 Цивільного процесуального кодексу України, ст.335 Цивільного кодексу України та ст.51 Водного кодексу України.
Щодо внесення змін до земельного законодавства інформував головний спеціаліст відділу у Христинівському районі ГУ Держгеокадастру у Черкаській області Юрій Гулик. Юрій Гулик повідомив присутніх, що 1 січня 2019 року набирав чинності Закон № 2498-VIII від 10.07.2018 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні“, згідно якого від початку 2019 року землі припинених колективних сільськогосподарських підприємств (крім тих, які в той час перебувають у приватній власності) вважаються власністю сільських рад чи територіальних громад, на території яких вони розташовані. Та ознайомив присутніх з основними аспектами даного закону.
Завідуюча сектору по незаразним хворобам тварин Христинівської ветеринарної лікарні Наталія Гибало доповіла про ідентифікацію сільськогосподарських тварин району. Обов’язкова ідентифікація тварин передбачена Законом України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» (зі змінами). Дія Закону розповсюджується як на юридичних осіб, так і на фізичних, включаючи власників тварин, які утримуються та/або розводять їх для власного споживання. Крім необхідності ідентифікації тварин, вищевказаний Закон зобов’язує власників тварин вести їх облік, володіти інформацією про переміщення, забій, утилізацію та падіж. Подавати дані про реєстрацію тварин, їх розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж власник повинен протягом 5 робочих днів з дати таких дій або подій. З цього року до переліку тварин, які обов’язково проходитимуть ідентифікацію, додали поголів'я свиней. Як зазначила Наталія Гибало, ідентифікація тварин сприяє контролю за обліком та переміщенням худоби, що дає можливість контролювати епізоотичний стан в тваринництві, забезпечити належну охорону і профілактику здоров’я худоби і як наслідок – здоров’я людей, а також їх забезпечення високоякісними і безпечними м'ясо-молочними продуктами та достовірною інформацією про умови їх виробництва.
Загалом нарада відбулася у конструктивному ключі. Всі питання детально обговорювались присутніми. За підсумками засідання були прийняті відповідні рішення та надані рекомендації до виконання.

Відділ організаційної роботи та взаємодії з громадськістю апарату РДА