На Христинівщині ліквідовано наслідки негоди

27 червня  на території Христинівського району виникли складні погодні умови, які супроводжувались сильними поривами вітру  15-20 м/сек, сильним дощем з градом (2-2,5 см), внаслідок чого  були повалені дерева, які заблокували дороги загального користування місцевого значення, електроопори та пошкоджено  лінії електропередач, виведено з ладу трансформаторні підстанції,  в результаті чого було повністю знеструмлено 8 населених пунктів і два частково. Найбільших руйнувань електролінії зазнали в с. Ботвинівка і с. Ліщинівка. Повалені дерева створили перешкоду транспортних сполучень з населеними пунктами  району. Є незначні руйнування покрівель житлових будинків та знищення посівів кукурудзи, соняшника та інших с/г культур.

Першими на ліквідацію наслідків негоди вийшли чергові бригади 15 ДПРЧ УДСНС України у Черкаській області, які працювали до 23-00 27.06.2019 року, прибрали завалені та аварійні дерева з доріг загального користування місцевого значення і забезпечили доступ до найвіддаленіших населених пунктів Христинівського району.

В межах населених пунктів району, ліквідацією аварійних дерев і звільнення від них електроліній займались сільські голови з місцевими добровольцями.

В результаті виконання заходів з ліквідації наслідків негоди, визначені протоколом №9 комісії ТЕБ і НС райдержадміністрації в 8 населених пунктах району електропостачання відновлено 27 і 28 червня. Через руйнування 7 стовпів лінії електропередач 10 кВт в с. Ботвинівка, в зв’язку з падінням великорослої ялинки на приватному дворі, в селі відновлено постачання електроенергії 29 червня. В с. Ліщинівка, через масове падіння дерев на лінії електропередач 0,4 кВт,   електропостачання повністю відновлено 2 липня.

Незважаючи на три вихідні дні, на відновленні електроліній в Христинівському РЕМ ПАТ “Черкасиобленерго” працювало 4 аварійно-відновлювальних бригади, було залучено 5 одиниць техніки. Через відсутність пального в організації, для її використання було виділено пальне з районного матеріально-технічного резерву.

Значної шкоди було завдано сільгоспгосподарським угіддям в населених пунктах: Пеніжкове, Ліщинівка, Угловата, Ботвинівка, Вербувата, Розсішки, Христиніка. В більшості випадків пошкоджені посіви кукурудзи.

Працівниками відділу агропромислового розвитку управління регіонального і агропромислового розвитку та інфраструктури райдержадміністрації разом із представниками сільгосптоваровиробників, що обробляють землі в зазначених населених пунктах здійснено обстеження ушкоджених ділянок загальної площі більше 1000 га, площі з критичним станом посівів зафіксовано актами нанесення збитків.

Площі засіяні кукурудзою критично постраждали ФОП «Кобрин» одна ділянка площею 80 га, ПП «Дніпро» дві ділянки 100 га та 70 га, ДПДГ «Христинівське» ділянка відділку Іванівського 75 га та ділянка Дубінського відділку 65 га.

За результатами повторного об’їзду площ,  ушкоджені посіви  почали відновлюватись. На даний час важливу роль в розмірі нанесення збитків гратиме висота на якій з’явиться плід кукурудзи.

Стан відновлення ушкоджених посівів залишається на контролі  працівників агропромислового розвитку управління регіонального і агропромислового розвитку та інфраструктури райдержадміністрації.