Молебень за жертв політичних репресій

Щороку у третю неділю травня Україна відзначає День пам'яті жертв політичних репресій.
Великий терор – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 рр. з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

За період Великого терору, за оцінками істориків, було засуджено 198 918 українців, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в`язниць та таборів.
Напередодні благочинний Христинівського району Української Православної Церкви настоятель храму Святої Трійці Київського Патріархату протоієрей отець Геннадій провів молебень за тих, хто загинув внаслідок насильницького впровадження комуністичної ідеології.

Участь в молебні взяли заступник голови райдержадміністрації Тетяна Терещук, керівник апарату райдержадміністрації Станіслав Пилипишин, заступник голови районної ради Лариса Федичканич, міський голова Микола Наконечний, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.
«Сьогодні ми згадуємо та молимося за спокій тих, хто був ув’язнений у концтаборах або засланий у далекі безлюдні землі. Молимося за знищених радянською владою священиків та віруючих. Молимося за розкуркулених селян, розстріляну інтелігенцію, закатованих патріотів», - звернувся до присутніх отець Генадій.