КІБЕРБУЛІНГ: НЕБЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТ-ПРОСТОРІ

З розвитком сучасних інформаційних технологій, засобів зв’язку, інтернету та соцмереж з’явився і такий вид психологічного насильства, як кібербулінг – приниження чи цькування за допомогою мобільних телефонів та інших гаджетів.

Незважаючи на свою новизну, кібербулінг швидко розвивається і набуває нових форм, наприклад:
• тривале та навмисне залякування, що полягає у надсиланні дитині жорстоких або загрозливих повідомлень;
• схилення до насильства, а іноді – самогубства;
• кібершантаж;
• публікація з аккаунту в соціальній мережі від імені дитини неприпустимого контенту з метою створення тривалого негативного "іміджу";
• створення несправжніх профілів;
• цькування і "тролінг";
• викрадення он-лайн ідентичності дитини та відтворення її профілів в соціальних мережах для оманливих цілей.
Першочергове завдання батьків – навчити свою дитину правильній поведінці в соціальних мережах. Дати їй усвідомити те, що не варто відповідати на повідомлення від незнайомців. А у разі виникнення проблеми – обов'язково поділитись з близькими.
Боротьбу з кібербулінгом ускладнює безкарність в інтернет-просторі, коли кожен може видати себе за будь-кого, не відповідаючи за наслідки дій. Найкраще що можуть зробити батьки та вчителі – виховувати в дитині упевненість в собі, розповідати їй про можливу небезпеку, будувати довірливі стосунки. Щоб вберегти емоційний стан та щасливе дитинство вашої дитини – спілкуйтесь з нею.
Якщо дитині необхідна психологічна допомога – зверніться на Національну дитячу "гарячу лінію" для дітей та батьків з питань захисту прав дітей за номером 116-111.
????Якщо вам необхідна правова допомога, телефонуйте до Єдиного контакт-центру Координаційного центру з надання правової допомоги за номером ??0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України.
ВАЖЛИВО! Діти мають право безоплатно отримати послуги адвоката системи БПД.
#МінЮст #СтопБулінг #НіЦькуванню #ЗупинимоБулінгРазом