Відбулося навчання з питань цивільного захисту

Сьогодні під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Володимира Валюка відбулося засідання районної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Участь в засіданні взяли керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади в районі, установ та організацій району.

Про епідемічну ситуацію щодо захворюваності на кір доповідала завідувач Христинівського міжрайонного відділу Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ в Україні Світлана Кириленко.
Епідемічна ситуація щодо захворюваності на кір залишається неблагополучною, як в області так і в районі. В районі з початку року зареєстровано 7 випадків захворюваності на кір. Із 7 захворілих - тільки у 2-х випадках маються дані про проведені щеплення. У всіх випадках проведено епідрозслідування з визначенням меж вогнищ та виявленням контактних осіб. У 3-х організованих колективах діють умови карантину та ведеться мед спостереження за контактними особами.
«В Україні застосовується комбінована вакцина для профілактики одразу від трьох хвороб: кору, епідемічного паротиту та краснухи. Кір — небезпечне і надзвичайно заразне вірусне захворювання, специфічне лікування відсутнє, а ускладнення від цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику», - наголосила Світлана Кириленко.
Щодо передачі для використання за призначенням придбаних матеріалів і обладнання районному військовому комісаріату інформував начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту райдержадміністрації Іван Рябоконь
Також Іван Васильович доповів про затвердження плану дій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, територіальних підрозділів міністерств і відомств, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності щодо підготовки до пропуску льодоходу, весняної повені та паводків у 2019 році. Співдоповідачем з даного питання став провідний інженер з використання водних ресурсів Тальнівського міжрайонного управління водного господарства Костянтин Галета.
На території Христинівського району нараховується 259 ставків, але вони всі маловодні і через невелику їх площу вони не створюють високу швидкість руху льоду при його таненні. Але на тих ставках, де орендарі поставили перепускні труби майже на рівні гребель, при незначних приморозках та засміченні побутовим сміттям, в тому числі змитого з прибережних смуг, є загроза переливу води через полотно гребель, що може привести до їх руйнування і це треба попередити. З метою підготовки до безпечного пропуску льодоходу, повені та паводків в районі розроблено план дій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, територіальних підрозділів міністерств і відомств, підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності щодо підготовки до пропуску льодоходу, весняної повені та паводків у 2019 році.
Під час засідання затверджено план роботи районної комісії з питань ТЕБ та НС Христинівської райдержадміністрації на 2019 рік, в який включено розгляд базових проблемних питань, та тих які перебувають на постійному контролі щорічно.
Загалом нарада відбулася у конструктивному ключі. Всі питання детально обговорювались присутніми. За підсумками засідання прийнято відповідні рішення.