Завжди й усюди – безпеці бути (фестиваль ДЮП)

Щодня в нашій державі виникає в середньому 130-140  пожеж, на яких гине 10-12  чоловік, знищуються значні матеріальні цінності. Одна з поширених причин виникнення пожеж – це пустощі дітей з вогнем. Кількість таких пожеж вдається звести до мінімуму там, де серед дітей постійно проводиться роз’яснювальна й виховна робота.

Ефективність цієї роботи зростає,  якщо в ній беруть участь діти. Найбільш поширеною формою залучення учнів для проведення пожежно- профілактичних заходів стало залучення їх в ДЮП.
15 березня 2019 року на базі Христинівської ЗОШ 1-3 ступенів відбувся районний фестиваль дружин юних пожежників, на який були запрошені і фахівці Христинівської районної філії Черкаського ОЦЗ Царук Лілія Олександрівна, заступник директора – начальник відділу надання соціальних послуг, та Прокопенко Наталія Іванівна, фахівець з профорієнтації.
ДЮП – це яскраве свято, участь у якому беруть діти віком до 17 років. Завдання фестивалю : сприяти профорієнтації школярів на користь професії рятувальника, поширенню серед учнівської молоді знань з профілактики пожеж, навчанню основам пожежогасіння, рятування та надання першої медичної допомоги у випадках надзвичайних ситуацій.
Розпочав захід Ротор Василь Борисович ,представник Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля, який  розповів  про навчальний заклад, про можливості, які відкриває перед курсантами та студентами навчальний заклад : отримання якісної європейської освіти, участь у міжнародних навчаннях разом з делегаціями профільних навчальних закладів європейських країн.
На районному етапі фестивалю змагалися за звання найкращих знавців правил безпеки учасники 8 команд: «Полум’я», «Екстремали», «Агенти 101», «Вогнеборці», «Флеш», «Справжні дівчата», «VIP Синиця», «Запальнички».
Кожна з команд змогла не лише яскраво, оригінально презентувати себе, а й залишити  незабутнє враження  про себе. Їх виступи від першої миті появи на сцені й до останнього музичного звуку не відпускали увагу глядачів, доводячи, що про серйозні речі, пов’язані із правилами пожежної безпеки ,можна розповідати дотепно, яскраво, емоційно, творчо й водночас захоплююче та зрозуміло.
За результатами змагань переможцями районного етапу фестивалю стала команда «VIP Синиця» Синицької ЗОШ 1-3 ступенів, друге місце вибороли «Агенти 101» Кузьминогребельської ЗОШ 1-3 ступенів, а третіми стали учасники команди «Полум’я». Всіх учасників нагородили грамотами та подарунками. Команда  «VIP Синиця» Синицької ЗОШ 1-3 ступенів отримала подарунок від представників Христинівської районної філії.
Підводячи підсумок заходу, Прокопенко Н.І запропонувала учням пройти профорієнтаційне тестування на платформі «Моя професія», розповіла, як зорієнтуватися у складному лабіринті професій.
Фестиваль ДЮП об’єднав дітей, які розуміють свою відповідальність за майбутнє країни. Їх долі тепер нерозривно пов’язані між собою не лише знаннями правил безпечної поведінки, вони сповнені повагою до тих, хто обрав сенсом життя порятунок та захист інших від різноманітних надзвичайних подій.

Директор                                                                                        В.Є.Ковальський