Школа мистецтв – дім, де виховуються таланти (професіографічна екскурсія)

Як зрозуміти, хто ти є й яке місце колись займеш у суспільстві? Які таланти ховаються в потаємних куточках твоєї душі, як їх розпізнати й втілити в життя? Немає такої людини, яка б не замислювалася над цим питанням. Звичайно, кожен може віднайти себе, та все ж не без допомоги старших: батьків, вчителів, людей, які допомагають знайти свою професію та в подальшому майбутньому стати кваліфікованим фахівцем – майстром своєї справи.

На сьогодні в профорієнтаційній роботі з учнями дуже важливо вчасно звернути увагу підростаючого покоління на необхідність обов’язково враховувати  вимоги ринку праці при виборі майбутньої професії. Особлива  увага приділяється практичному ознайомленню школярів з низкою актуальних на ринку праці професій шляхом проведення професіографічних екскурсій.
За ініціативи Христинівської районної філії Черкаського ОЦЗ для учнів 8-го класу міської школи №1 була проведена професіографічна екскурсія до школи мистецтв, яка є осередком культури міста та району серед дітей та молоді. Школа надає державні гарантії  естетичного виховання через доступність до надбань вітчизняної та світової культури, готує підґрунтя для занять художньою творчістю, а для набільш обдарованих учнів - до вибору професії в галузі культури та мистецтва.
Директор школи Фесянова Світлана Анатоліївна гостинно зустріла школярів, розповіла про специфіку роботи закладу, особливості праці педагогів, важливі комунікативні якості, якими необхідно володіти викладачам, показала, де проходять заняття з хореографії, вокалу, образотворчого мистецтва, англійської мови. У ході екскурсії школярі із задоволенням взяли участь у майстер-класі з вокалу та англійської мови, мали змогу поспілкуватися з вихованцями школи мистецтв та отримати вичерпні відповіді на запитання, які їх цікавили.
Фахівець з профорієнтації Наталія Прокопенко звернулась до дітей з такими словами: «Усе починається з мрії. Тож дайте собі можливість помріяти, бо досягнення мети складається із чотирьох кроків: мрія, план, дія, продукт. Якщо ні до чого не прагнути, то не зрозумієте, що вам потрібно. Професію треба обирати, прислухаючись до себе, відчуваючи свої сильні сторони, інтуїтивно розуміючи, чого хочете».
Звичайно, до остаточного вибору професії ще далеко, проте нехай збуваються мрії кожного, і кожен знайде собі роботу, про яку мріє. Такі зустрічі, безперечно, залишають слід у свідомості дітей. Хтозна, можливо невдовзі хтось із них з натхненням працюватиме саме тут.

Директор                                                                                           В.Є.Ковальський