Нас єднає Тарасове слово

205 років тому сталася подія, яка пов’яже  село Моринці Звенигородського  повіту з великим світом – в кріпацькій родині Шевченків народився син Тарас. Його ім’я стало в один ряд  з найбільшими поетами людства. Тарас Шевченко став не просто поетом, він – голос душі українського народу, його крик, сльоза і глибоке зітхання, стогін і разом з тим поклик гніву, заклик до боротьби за волю і незалежність.

Саме поетичному слову великого Кобзаря напередодні  дня його народження було присвячене скап-спілкування Христинівської центральної районної бібліотеки з Мангушською бібліотекою Донецької області. У наших донецьких друзів у цей день проходив міський флеш-моб, під час якого вірші Кобзаря звучали в школах, садочках, установах і організаціях міста.  Про це розповіла директор Мангушської районної бібліотеки   Ірина Сарбей.  Ми приєднались до них, щоб ще раз вклонитись своєму великому земляку.    Під час спілкування мангушці читали  свої улюблені вірші великого Тараса, поетичні твори про нього. В заході взяли участь начальник відділу організаційної роботи та взаємодії з громадськістю апарату райдержадміністрації Інна Петровська, начальник відділу культури, молоді та спорту Галина Кошель.

Схвильовано розповіла про сьогоднішню подію директор Христинівської центральної районної бібліотеки Раїса Шумовська. Вона ж першою і прочитала поетичні рядки Шевченка. Її підхопили бібліотекарі, учні  Христинівської школи №1, члени клубу «Надвечір’я», активні читачі бібліотеки. Привітала мангушських колег та прочитала вірша Т.Г.Шевченка начальник  відділу культури, молоді та спорту Галина Кошель.

Дієвим засобом впливу на формування читацької уваги є книжкова виставка.  В читальному залі працівники бібліотеки розгорнули привабливо оформлену виставку тематичної літератури «Тарас Шевченко – голос душі народу»

Це спілкування пройшло в щирій атмосфері поваги, взаєморозуміння і любові до поетичної  спадщини Кобзаря. Надалі заходи продовжилися біля погруддя Т.Г.Шевченка, де учні декламували вірші великого Кобзаря та згадували роки його життя.

Тож хай і надалі Шевченкове слово, яке стало нетлінним складником  духовного єства  українського народу, єднає українців в Україні і поза її межами.