Про перерахунок пенсій з березня 2019 року

Важливою складовою пенсійної реформи, яку започатковано у жовтні 2017 року змінами, внесеними до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, є осучаснення пенсій, тобто їх обов’язковий автоматичний перерахунок відповідно до показників інфляції і зростання заробітної плати в країні.

Востаннє пенсії осучаснювалися у жовтні 2017 року. Однак, цього року вперше і надалі щорічно пенсії індексуватимуться автоматично, без додаткового законодавчого врегулювання. Перерахунок пенсій проведено шляхом збільшення середньої заробітної плати, яка враховується для обчислення пенсії, на 17%. У разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії, не досягає 100,00 грн., встановлюється доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру. Крім того, передбачено встановлення одноразової доплати до пенсії в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на 01.01.2019 та збільшеного на коефіцієнт 1,61, тобто в сумі 2410,17 грн., особам, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.  Одноразова доплата до пенсії проводиться для осіб, які мають страховий стаж 35 років – чоловіки та 30 – жінки, а також особам пенсії яких призначено до 01.10.2011 та які набули страхового стажу 25 років – чоловіки та 20 років – жінки, і у яких загальний розмір пенсії після перерахунку з 01.03.2019 не досягатиме 1669,20 грн. Виплата одноразової доплати до пенсії проводитиметься рівними частинами у березні та квітні 2019 року одночасно із виплатою пенсії.

Христинівський відділ обслуговування громадян

ГУ ПФУ в Черкаській області