27 січня – Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість. Винищення «неповноцінних» народів та етнічних груп стало основною лінією Гітлерівської політики на Сході Європи. Україна поряд з іншими європейськими державами стала жахливим полігоном нацистського конвеєру смерті. Масштаби цієї страшної трагедії шокують: жертвами Голокосту на українських землях стали близько 1 млн євреїв.
Не обминув цей жах і нашу багатостраждальну Христинівщину.

До війни, за спогадами очевидців, у районному центрі і в деяких селах проживало багато людей єврейської національності. Вони працювали вчителями, перукарями, заготівельниками, бухгалтерами, продавцями та ін. В роки окупації євреїв, які не встигли евакуюватись, майже всіх розстріляли.
25 січня заступник голови райдержадміністрації Тетяна Терещук, заступник голови районної ради Лариса Федичканич, начальник відділу освіти Людмила Марченко, сільський голова с.Івангород Любов Удовенко, директор Івангородського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів» Лариса Максимчук разом з учнями закладу вшанувати пам'ять жертв цього жахливого расистського терору та поклали квіти до пам’ятного знаку В’язням Івангородського табору примусової праці євреїв, замучених, розстріляних нацистами в 1942-1943 р.р..
Зазаначимо, що до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту працівники районної та сільських бібліотек, вчителі та учні навчальних закладів району підготовили тематичні виставки.
Пам'ять про невинно убієнних за національними, етнічними, релігійними, культурними ознаками має бути попередженням для людства про небезпеку, що таїть в собі тоталітарні ідеології, зверхність, ненависть, ксенофобія та расизм.
Схиляємо голови у скорботі за навіки полеглими у безіменних могилах і печах крематоріїв. Зробимо все можливе, щоб найбільші суспільні цінності – свобода, гуманізм, мир та злагода – завжди панували на нашій землі.

Відділ організаційної роботи та взаємодії з громадськістю апарату РДА