Христинівська Районна Державна Адміністрація
Христинівський район, Черкаська область

30-та річниця виводу радянських військ із Афганістану, «ціна чужої війни»

Переглядів: 282

Щорічно 15 лютого ми віддаємо данину пам'яті та поваги воїнам, які загинули, виконуючи свій військовий обов'язок на території інших держав.

Правда про Афганську війну… Вона різна. Нерідко хвороблива й гірка. 30 років, що пройшли, об'єднали колишніх бійців-інтернаціоналістів у одну родину, де біль одного віддається болем в інших, а радість стає загальним почуттям. Афганістан  ще довго буде щеміти в грудях багатьох із нас, бо загиблих не повернути.   Наша пам’ять до цього часу, свято оберігаючи подвиг батьків і дідів у  Великій Вітчизняній війні, назавжди  ввібрала  в себе і новий біль  афганських  втрат.

У житті ветеранів є багато дат – радісних і скорботних.  Щороку у ці дні збираються біля пам’ятників   героям-афганцям бойові побратими. Згадують обпалені війною молоді роки та тих, хто  не повернувся.

Сьогодні керівництво району та учасники бойових дій в Афганістані пройшли урочистою ходою та поклали квіти до Пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам та до меморіального комплексу Борцям за волю та незалежність України.

Урочиста частина відбулася в районному будинку культури, у ході якої керівники району висловили воїнам-афганцям щиру вдячність за героїзм, за приклад відваги та мужності та побажали добра і мирного неба.

«Ви як ніхто знаєте справжню ціну війни та миру. І як ніхто вмієте дорожити сьогоднішнім днем, усвідомлювати свою відданість за майбутнє, за долю прийдешніх поколінь. Вічна пам’ять воїнам, які загинули, до кінця виконавши свій військовий обов’язок. Сьогодні ми схиляємо голову в скорботі за тими, хто не повернувся з «гарячих точок» планети. Будучи взірцем військової доблесті та героїзму, вони вічно будуть жити в серцях нинішніх і майбутніх поколінь. Я бажаю вам міцного здоров’я, натхнення, здійснення всіх ваших планів і задумів. І ще раз хочу наголосити, що ви взірець справжнього, дієвого патріотизму для кожної чесної людини і свідомого громадянина, наочне свідчення єдності всіх поколінь нашого народу. Дай Боже вам і вашим сім’ям достатку, злагоди в родинах і найголовніше мирного чистого неба!» звернувся до присутніх перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Валюк.

За високу громадянську відповідальність, активну участь у діяльності спілки та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав керівники району вручили воїнам-інтернаціоналістам  грамоти райдержадміністрації, районної і міської рад та нагороджено медалями: «За заслуги» І-го та ІІ-го ступеня, «Честь. Мужність. Пам'ять».

Поставте скибку хліба на стакан
І голови схиліть в скорботі вічній
За тих, кого убив Афганістан,
Чиї він душі зранив і скалічив.

О, Україно! Ніжно пригорни

Усіх живих своїх синів, як мати,

Щоб ми уже не бачили війни,

Не чули щоб ніколи звук гармати.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих. Сини Христинівки, що загинули в  Афганістані.    Чи можна їх забути?  Бондар Микола, Галета Сергій, Гловацький Олег, Сивокобиленко Володимир. «Вічна пам’ять воїнам, які загинули, ми схиляємо голову в скорботі за тими, хто не повернувся з «гарячих точок» планети.

Відділ організаційної роботи та взаємодії з громадськістю апарату РДА« повернутися до списку новин