30-та річниця виводу радянських військ із Афганістану, «ціна чужої війни»

Щорічно 15 лютого ми віддаємо данину пам'яті та поваги воїнам, які загинули, виконуючи свій військовий обов'язок на території інших держав.

Правда про Афганську війну… Вона різна. Нерідко хвороблива й гірка. 30 років, що пройшли, об'єднали колишніх бійців-інтернаціоналістів у одну родину, де біль одного віддається болем в інших, а радість стає загальним почуттям. Афганістан  ще довго буде щеміти в грудях багатьох із нас, бо загиблих не повернути.   Наша пам’ять до цього часу, свято оберігаючи подвиг батьків і дідів у  Великій Вітчизняній війні, назавжди  ввібрала  в себе і новий біль  афганських  втрат.

У житті ветеранів є багато дат – радісних і скорботних.  Щороку у ці дні збираються біля пам’ятників   героям-афганцям бойові побратими. Згадують обпалені війною молоді роки та тих, хто  не повернувся.

Сьогодні керівництво району та учасники бойових дій в Афганістані пройшли урочистою ходою та поклали квіти до Пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам та до меморіального комплексу Борцям за волю та незалежність України.

Урочиста частина відбулася в районному будинку культури, у ході якої керівники району висловили воїнам-афганцям щиру вдячність за героїзм, за приклад відваги та мужності та побажали добра і мирного неба.

«Ви як ніхто знаєте справжню ціну війни та миру. І як ніхто вмієте дорожити сьогоднішнім днем, усвідомлювати свою відданість за майбутнє, за долю прийдешніх поколінь. Вічна пам’ять воїнам, які загинули, до кінця виконавши свій військовий обов’язок. Сьогодні ми схиляємо голову в скорботі за тими, хто не повернувся з «гарячих точок» планети. Будучи взірцем військової доблесті та героїзму, вони вічно будуть жити в серцях нинішніх і майбутніх поколінь. Я бажаю вам міцного здоров’я, натхнення, здійснення всіх ваших планів і задумів. І ще раз хочу наголосити, що ви взірець справжнього, дієвого патріотизму для кожної чесної людини і свідомого громадянина, наочне свідчення єдності всіх поколінь нашого народу. Дай Боже вам і вашим сім’ям достатку, злагоди в родинах і найголовніше мирного чистого неба!» звернувся до присутніх перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Валюк.

За високу громадянську відповідальність, активну участь у діяльності спілки та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав керівники району вручили воїнам-інтернаціоналістам  грамоти райдержадміністрації, районної і міської рад та нагороджено медалями: «За заслуги» І-го та ІІ-го ступеня, «Честь. Мужність. Пам'ять».

Поставте скибку хліба на стакан
І голови схиліть в скорботі вічній
За тих, кого убив Афганістан,
Чиї він душі зранив і скалічив.

О, Україно! Ніжно пригорни

Усіх живих своїх синів, як мати,

Щоб ми уже не бачили війни,

Не чули щоб ніколи звук гармати.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих. Сини Христинівки, що загинули в  Афганістані.    Чи можна їх забути?  Бондар Микола, Галета Сергій, Гловацький Олег, Сивокобиленко Володимир. «Вічна пам’ять воїнам, які загинули, ми схиляємо голову в скорботі за тими, хто не повернувся з «гарячих точок» планети.

Відділ організаційної роботи та взаємодії з громадськістю апарату РДА