Шлях до професії (професіографічна екскурсія до Христинівської районної бібліотеки)

В умовах ринкової економіки, низької заробітної плати  й відповідно невисокого престижу професії бібліотекаря , її «старіння» стає  однією з найважливіших проблем галузі, тому потреба в молодих, талановитих спеціалістах  у таких  установах  просто  необхідна.

На сьогодні перед бібліотекарем постає нелегке завдання – створити позитивний імідж та зламати стереотип зневажливого ставлення до бібліотечної професії як рутинної та неперспективної, перетворити неактивних користувачів на активних, знайти нових, сприяти розширенню кола читання, обслуговувати віддалених користувачів.
З метою  популяризації професії  «бібліотекар» фахівцем з профорієнтації Христинівської районної філії  Черкаського ОЦЗ Прокопенко Наталією    було проведено професіографічну екскурсію   до Христинівської районної  бібліотеки  для учнів 10-Б класу Христинівської спеціалізованої школи 1-3 ступенів №1.
Бібліотека сьогодні – єдина установа, що надає безкоштовне користування книгою,  забезпечує конституційне право кожної людини на вільний доступ до інформації,  знань,  сприяє залученню до культурних цінностей.
«Наша справа, як ніяка інша, вимагає постійного відновлення знань, якісного виконання своїх обов’язків, задоволення читацьких запитів сучасних користувачів, постійного професійного вдосконалення, використання інноваційних форм і технологій», - наголосила  на початку зустрічі  Шумовська Раїса Володимирівна, директор бібліотеки. Потім  Світлана Миколаївна, провідний бібліотекар, провела екскурсію залами читальні. Найважливішою місією сучасного бібліотекаря, за словами Світлани Миколаївни, залишається допомога людям. І ця допомога може бути дуже різною: просто спілкування чи пошук потрібної інформації, чи допомога в опануванні комп’ютера, чи порада якоїсь цікавої книги, чи просто підтримка добрим словом. А от з специфікою  роботи бібліографа  учнів познайомила  Сухецька  Наталія  Іванівна, провідний бібліограф Розмовляючи  з спеціалістами, діти зрозуміли, що майбутній бібліотекар повинен мати широкий та багатий світогляд, всебічну загальну підготовку з мови й літератури, любити книги та людей, йому повинен бути притаманний інтерес до аналітичної діяльності, роботи з документами, а також високий рівень комунікативних задатків, організаторські здібності. Здобути професію бібліотекаря можна у Канівському коледжі культури й мистецтва УДПІ імені Павла Тичини та у вищих навчальних закладах 3-4 рівня акредитації за напрямом підготовки  «Культура», спеціальність «Книгознавство, бібліотекознавство і бібліографія».
Такі професіографічні екскурсії допомагають дітям краще зорієнтуватися у власному професійному  виборі, розширити кругозір та уявлення про омріяну професію. На завершення учні подякували організаторам заходу за можливість поспілкуватися із фахівцями, побачити їхню роботу. Безперечно, нова інформація, яку вони почули й побачили, стане в нагоді при виборі майбутнього фаху.

Директор                                                                                    В.Є.Ковальський