Про ліквідацію наслідків негоди 27 червня 2019 року

27 червня під головуванням голови Христинівської райдержадміністрації Людмили Денисюк відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації .

Комісія оперативно розглянула питання про надзвичайну ситуацію, яка склалася на території району і пов’язана з складними погодними умовами у вигляді сильних поривів вітру, дощу та граду.
Людмила Денисюк ознайомила присутніх з ситуацією яка склалась у районі внаслідок погіршення погодних умов:
«27 червня на території Христинівського району виникли складні погодні умови, які супроводжувались сильними поривами вітру 15-20 м/сек, сильним дощем з градом (2-2,5 см), внаслідок чого повалені електроопори та пошкоджено лінії електропередач, виведено з ладу трансформаторні підстанції, в результаті чого було повністю знеструмлено 6 населених пунктів і два частково. Повалені дерева створили перешкоду транспортних сполучень з населеними пунктами району. Є незначні руйнування покрівель житлових будинків та знищення посівів кукурудзи, соняшника та інших с/г культур. В результаті пошкодження мережі ЛЕП – 10 і 0,4 кВ найбільше постраждали населені пункти с. Ботвинівка, с. Гребля, с. Ліщинівка, с. Зоряне, с. Ягубець і с. Шельпахівка, які повністю були знеструмлені. Збитки які завдані складними погодними умовами визначаються для виконання відновлювальних робіт», - зазначила очільниця району.
Комісією було заслухано начальника РЕМ ПАТ “Черкасиобленерго” Олександра Могелюка, який прозвітував щодо ситуації з відновлювальними роботами по електромережах; майстра Христинівської дільниці ПАТ «Уманьгаз» Олександра Поворознюка щодо ситуації з газопостачання населенню району; головного лікаря центральної районної лікарні Віктора Кравчука щодо травмування людей під час стихії; начальника сектору кримінальної поліції Христинівського відділення Уманського відділу поліції ГУНП у Черкаській області Миколу Лисоконя щодо фактів мародерства в знеструмлених селах; начальника 15 ДПРЧ УДСНС України у Черкаській області Максима Запаско щодо дій оперативних груп частини, а також інших керівників структурних підрозділів райдержадміністрації та територіальних управлінь в Христинівському районі.
За результатами комісією прийнято ряд рішень та надані відповідні доручення щодо оперативної ліквідації надзвичайної ситуації та відновлення безпечних і установлених умов життєдіяльності населення Христинівського району.

Начальник відділу містобудування, архітектури,
житлово-комунального господарства та