"Наше завдання – плідно співпрацювати задля прискорення процесу ремонту доріг"- голова райдержадміністрації Людмила Денисюк

https://scontent.fiev21-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/57032233_413251066121694_3937666406845251584_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_ht=scontent.fiev21-2.fna&oh=37a5861c8f95a450e0c7b421048468b9&oe=5D41B0D0В поточному році на експлуатаційне утримання, будівництво, реконструкцію, ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення та комунальної власності Черкащині передбачили субвенцію з державного бюджету в межах 470 494,60 тис. грн.
Черкаська обласна державна адміністрація затвердила переліки об’єктів на проведення ремонтів та експлуатаційне утримання доріг загального користування місцевого значення та комунальної власності в Державному агентстві автомобільних доріг України та на Комітеті Верховної Ради України з питань бюджету.

«В поточному році ми відремонтуємо 260 км автомобільних доріг загального користування місцевого значення та 144 тисячі квадратних метрів вулиць і доріг комунальної власності. Розподіл субвенції районам на ремонт доріг відбувався виходячи із сумарної протяжності доріг місцевого значення загального користування району пропорційно до ресурсу, який є в області. Кожен район отримав справедливий розподіл, який затвердили на всіх державних рівнях. В тому числі в Державному агентстві автомобільних доріг України. Наша задача – максимально прискорити процес аби всі ремонтні роботи були виконані в сезон вчасно» - наголосив очільник області Олександр Вельбівець під час другого засідання Ради регіонального розвитку Христинівщини.
Сьогодні під головування голови райдержадміністрації Людмили Денисюк відбулася оперативна нарада з керівниками структурних підрозділів та місцевого самоврядування щодо координації дій органів виконавчої влади та місцевого самоврядування задля прискорення ремонту доріг усіх форм власності.
Відповідно до Розпорядження Черкаської облдержадміністрації від 21.02.2019 р. №88 «Про затвердження переліків об’єктів поточного дрібного ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах Черкаської області та обсяг коштів на їх експлуатаційне утримання у 2019 році» та Розпорядження Черкаської облдержадміністрації від 02.04.2019 р. №186 «Про затвердження переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, які будуть фінансуватись у 2019 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах» Христинівському району на ремонт та утримання доріг передбачено субвенцію з державного бюджету в межах 20900,00 тис. грн, з яких 14 115,00 тис.грн передбачено на капітальний та поточний середній ремонт доріг загального користування місцевого значення та комунальної власності. На виготовлення проектно-кошторисної документації з ремонту доріг загального користування місцевого значення необхідно виділити 320 тис.грн. та доріг комунального значення - 94 тис.грн. Дані кошти планується закумалювати з місцевих бюджетів Христинівського району. Замовником виготовлення проектно-кошторисної документації скоріш за все стане Христинівська районна державна адміністрація.
«Питання ремонту автомобільних доріг в Україні стоїть дуже гостро. В першу чергу – це питання безпеки пересування українців. Але Президент України Петро Порошенко та Уряд не стоять осторонь, а з року в рік надають субвенцію районним бюджетам аби вони мали змогу поліпшити ситуацію на місцях. Радісно, що з року в рік субвенція з державного бюджету збільшується. Крок за кроком ми покращуємо стан доріг. Наше завдання – плідно співпрацювати задля прискорення процесу ремонту. А саме - обрати розробника проектно-кошторисної документації», - підвела підсумки наради Людмила Денисюк.