Христинівська Районна Державна Адміністрація
Христинівський район, Черкаська область

Відбулося чергове засідання районної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Переглядів: 305

Сьогодні під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Володимира Валюка відбулося засідання районної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Участь в засіданні взяли керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади в районі, установ та організацій району.

Про заходи щодо забезпечення населення району питною водою гарантованої якості  доповідала  лікар-гігієніст Христинівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби  в Черкаській області Тетяна Крижанівська.

В області залишається гострою проблема забезпечення населення якісною та безпечною питною водою. Черкаською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби в другому півріччі 2018 року  проводилися лабораторні дослідження зразків питної води в Христинівському районі на відповідність гігієнічним нормативам проби питної води з централізованих та децентралізованих джерел водопостачання за санітарно-хімічними показниками. Христинівським міжрайонним відділом ДУ «ЧОЛЦМОЗУ» проводяться лабораторні дослідження проб питної води на відповідність вимогам ДСанПіН 2.2.4.171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по навчально-виховних закладах району .

Питання забезпечення населення доброякісною питною водою в достатній кількості залишається актуальним. Значні позитивні зрушення в цьому питанні є: побудовані водогони в смт. Верхнячка (три черги), с. В.Севастянівка (І черга), с. Углуватка, с. Івангород, с. М.Севастянівка, с. Козаче. Вже введені в експлуатацію водогони смт. Верхнячка (три черги), с. В.Севастянівка (І черга), с. Углуватка, с. Івангород. В даний час проводиться будівництво водогону с. Христинівка, с. Орадівка, смт Верхнячка (ІV черга), с. К.Гребля.   Підготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво водогонів в с. Шельпахівка, с. Іванівка, с. Вільшанка, с. Ліщинівка, с. Талалаївка, с. Веселівка, с. Розсішки і планується їх будівництво в 2019 році.  Завдяки новим водогонам вирішуються питання забезпечення населення централізованим водопостачанням та соціально значимих об’єктів (НВК с. В.Севастянівка) доброякісною водою.

Також Тетяна Крижанівська розповіла про санепідситуацію в районі та заходи щодо недопущення її ускладнення. За результатами розслідувань основними причинами виникнення спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь є грубі порушення суб’єктами господарювання вимог санітарно-гігієнічних та протиепідемічних норм і правил, законодавства про безпечність харчових продуктів у дитячих навчально-виховних закладах.

Впродовж 2018 року фахівцями Держпродспоживслужби району  в порядку державного нагляду (контролю) за дотриманням санітарного законодавства проведено 27 планових та  8 позапланових перевірок об’єктів нагляду. Як свідчать результати перевірок, порушення санітарного законодавства на соціально важливих об’єктах мають системний характер та становлять реальні ризики виникнення і розповсюдження інфекційних хвороб та неінфекційних захворювань серед населення району, насамперед  в організованих колективах.

З метою недопущення ускладнень санітарно-епідемічної ситуації в районі, зокрема з гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь, необхідно затвердити заходи щодо недопущення її ускладнення, в т.ч. організувати проведення комісійних, із залученням спеціалістів Держпродспоживслужби, інших причетних служб та відомств, перевірок об’єктів, які мають важливе соціальне значення, зокрема навчально-виховних закладів, закладів відпочинку дітей, об’єктів водопостачання, лікувально-профілактичних закладів та ін. щодо дотримання вимог санітарного законодавства, законодавства у сфері безпечності  харчових продуктів.

По питанню посилення заходів щодо профілактики малярії та інших тропічних паразитів доповідала завідувач Христинівського міжрайонного відділу Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ в Україні Світлана Кириленко. Епідемічна ситуація в Україні з тропічних паразитозів, серед яких малярія є найбільш небезпечною, характеризується постійною загрозою їх виникнення. Це обумовлено активізацією міграційних процесів серед населення, особливо пов’язаних з туризмом та збільшенням кількості осіб,  які  працюють вахтовим методом в ендемічних країнах з малярії.

Головний інспектор Христинівського районного відділу Управління ДСНС України у Черкаській області Андрій Солодовник розповів про створення та подальше фінансування підрозділів місцевої  пожежної команди (МПК) Христинівського району. Аналіз пожеж в сільських населених пунктах району та бойових дій по їхньому гасінню показує, що одним із головних чинників, які визначають розміри негативних наслідків, є відносно низький рівень організації пожежогасіння в сільській місцевості, відсутність підрозділів місцевої пожежної команди. Також на стан пожежної безпеки сільських населених пунктів  впливає – значна віддаленість деяких населених пунктів від пожежного підрозділу, стан доріг по маршруту прямування та неякісний телефонний зв'язок, або його відсутність (близько 20 – 35 км, при нормативних вимогах 5 км).

З початком реформи в Державній службі України з надзвичайних ситуацій та відповідно до «Стратегії реформування системи ДСНС», схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 січня 2017 р. № 61-р, у 2017 році передбачається покладення на органи місцевого самоврядування повноважень із забезпечення пожежної безпеки населених пунктів і територій. А це, відповідно, робота із створення та функціонування місцевої та добровільної пожежної охорони в сільській місцевості.  Саме з цією метою в 2010-2012 роках були створені місцеві пожежні команди в смт. Верхнячка, с. Шельпахівка, та с. Кузьмина Гребля. Зусилля, витрачені на створення цих команд, не минули марно, адже в цих населених пунктах з’явилася сила, яка здатна оперативно протистояти вогню.  Тому, враховуючи це, роботу зі створення МПК потрібно продовжувати, адже це забезпечує оперативне і швидке реагування на ліквідацію пожеж та інших надзвичайних ситуацій, які можуть виникнути на території того чи іншого сільського населеного пункту.

Під час засідання затверджено план роботи районної комісії з питань ТЕБ та НС Христинівської райдержадміністрації на 2019 рік, в який включено розгляд базових проблемних питань, та тих які перебувають на постійному контролі. За підсумками засідання прийняті відповідні рішення.« повернутися до списку новин