Христинівська Районна Державна Адміністрація
Христинівський район, Черкаська область

«Область вдало розпочинає комплекс весняно-польових робіт», – Ігор Колодка

Переглядів: 212

_DSC0096Аграрії Черкащини проводять весь комплекс весняно-польових робіт. Цьогоріч він розпочався на місяць раніше, ніж зазвичай. Нині ж область готова до активних польових робіт, забезпечена паливом та добривами. На цьому наголосив начальник управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Ігор Колодка на засіданні колегії ОДА.

Перше підживлення озимих культур проведено на всіх площах, а це більше як 213 тисяч гектар, що становить 103% від заплановах площ.  Господарства області приступили до другого підживлення. Загалом посіви озимих культур, за даними науковців та фахівців управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, у доброму та задовільному стані на 97% площ, в слабкому та зрідженому – 3 %. Сходи озимого ріпаку отримані на 100% площ, з них 93% – в доброму та задовільному стані, 7% – в слабкому та зрідженому. Фітосанітарний стан в області контрольований.

Наразі посіви зернових та зернобобових культур проведені на  площі  12 тисяч гектарів (3%). Ячменю посіяно на площі 9 тисяч гектарів (21%), пшениці – 1,2 тисяч гектарів (21%), вівса – 100 гектар (9%), зернобобових(горох) – 1,3 тисяч гектарів (10%). Розпочато посів ярого ріпаку на 342 га. Найактивніше проводять посівну кампанію наразі у Жашківському, Звенигородському та Уманському районах, відмітив посадовець.

– У господарствах проводиться закупка мінеральних добрив на комплекс весняно-літніх робіт, – зауважив він. – Згідно розрахункового прогнозу, потреба у фінансовому забезпеченні комплексу весняно-польових робіт становить 7,9 млрд грн. З цих коштів 7,4 млрд. грн – власні кошти сільгосптоваровиробників та 481 млн. грн запозичені. Також при науково-обґрунтованій потребі у добривах в діючій речовині 54,8 тис. тонн, вже закупили 45 тис. тонн, що становить 82 % від потреби. Водночас накопичили 72 % дизпалива, 73 % авто бензину. У протруйниках ярих культур забезпечення стовідсоткове, засобами захисту рослин – на 82 %. Даних ресурсів достатньо для вдалого початку весняно – польових робіт.

Ігор Колодка нагадав, що на Черкащині діють програми державної підтримки для сільгосптоваровиробників. Так, минулоріч аграрії області отримали 209 млн грн фінансового державного ресурсу.« повернутися до списку новин