На Христинівщині відзначили День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

Сьогодні виповнюється 32 роки від моменту здачі в експлуатацію об'єкту «Укриття» - саркофагу, котрий забезпечує зберігання радіоактивних відходів на аварійному реакторі. Зведення бетонного могильника почалося одразу після аварії і тривало трохи більше півроку. Учасникам тих трагічних подій вдалося зробити неможливе - в рекордні терміни закрити зруйнований четвертий блок бетонним коконом і зупинити подальше розповзання радіоактивного зараження.

14 грудня у великому залі Будинку рад відбулася урочиста частина з нагоди річниці. Привітати ліквідаторів завітали голова райдержадміністрації Людмила Денисюк, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Валюк, заступник голови райдержадміністрації Тетяна Терещук, голова районної ради Анатолій Бордун, заступник голови районної ради Лариса Федичканич, секретар міської ради Наталія Горохова, заступник голови міської ради Олександр Кучеренко, помічник депутата обласної ради Олега Баштана Ірина Крохмалюк.
«Нині, ми низько схиляємо голови перед усіма, хто пішов тоді у ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті. Ви врятували світ - зупинили розповсюдження катастрофи, унеможливили її переростання у глобальний винищувальний смерч не тільки для України, а й інших народів», - звернулась до присутніх Людмила Денисюк.
На жаль, багато  кого  з ліквідаторів вже давно немає. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Ліквідатори отримали подяки та грамоти, медалі та ордени від райдержадміністрації, районної та міської рад, Христинівської районної громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України».
По закінченню урочистостей керівництво району, представники органів місцевого самоврядування, ліквідатори у складі делегацій на чолі з головою райдержадміністрації Людмилою Денисюк рушили до Пам’ятного знаку „Христинівчанам-чорнобильцям, які врятували світ”  та поклали квіти до підніжжя Пам’ятного знаку.
Благочинний Христинівського району Української Православної Церкви Київського патріархату, протоієрей отець Геннадій провів панахиду.
Низький уклін усім тим, хто ліквідовував наслідки аварії на Чорнобильській атомній станції та будував об'єкт „Укриття"! Ми всі, які живуть нині, їм безмежно вдячні.

Відділ організаційної роботи та взаємодії з громадськістю апарату РДА